İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Toprak Altımızdan Kayıyor”…

Meclis’te kabul edilen kanunla yabancıya mülk satışı 24 katına çıkartıldı. Hükümet yabancılara toprak satışını 25 dönümden 300 dönüme çıkartan kanunu Meclis’ten geçirdi. Ayrıca kanunla Bakanlar Kurulu’na bu sınırı 600 dönüme kadar artırma yetkisi verildi.

 
Saadet Partisi Hatay ıl Başkanı Necmettin çalışkan, partililerle gerçekleştirdiği haftalık toplantıda yaptığı konuşmada,” TBMM’de yangından mal kaçırır gibi, çıkarılan yeni yasayla; yabancılara tanınan mülkiyet hakkı tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Maalesef Hükümet geçen hafta çıkardığı bir kanunla ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde yabancılara toprak satışını 25 dönümden 300 dönüme, hatta Bakanlar Kurulu kararı ile 600 dönüme çıkarılabilmesine ilişkin kanunu Meclisten geçirdi.” Dedi.

Hatay’ın emlak satışında çok tehlikeli noktada olduğunu belirten Necmettin çalışkan; ” Hangi devirde şehit kanıyla alınan topraklar parayla satılmıştır? Yapılanları anlamak mümkün değil! Hatay yabancılara toprak ve emlak satışında Türkiye 8’ncisi. Yapılan yanlış uygulamalarla bilerek veya bilmeyerek Büyük ısrail Projesine çıkardığı kanunlarla destek veriyor. TBMM’de bu tehlikeli yasalar görüşülürken; halkı çeşitli operasyonlarla oyalıyorlar. Elbette suçluların üzerine gidilmesi güzel bir şey ancak; bu başka bir yanlışın altyapısı olmamalı, istismar edilmemeli” ifadelerinde bulundu.

çalışkan konuşmasının devamında, başkanlık sistemi ile tartışmaların zamanlamasına da dikkat çekerek, “halkın ilgisini başka yöne çekiyorlar. resmen halk uyutuluyor. Diyorlar ki;“kimse kimsenin toprağını zorla almayacak, efendim satılan toprağı alanlar kendi ülkelerine mi götürecek” denildi.

 Keşke götürseler. O zaman toprağın elimizden nasıl çıktığını hiç olmazsa görürdük. Arazileri kimin aldığını bilirdik. Ahlaki bozulmalar da had safhaya ulaştı. Belki 20 yıl önce olamaz böyle bir şey denilen sapkınlıklar, kötülükler almış başını gidiyor. Geçtiğimiz hafta Antalya’da iki bayan eşcinsel evliliği yaptı. 

ıstanbul’da amca öz yeğeniyle evlendi. Bu durumlar ülkemizin ulaştığı ahlaki bozulmaları göstermekte. Bunlar bu hükümetin izlediği yanlış politikaların sonucu olarak ortaya çıktı.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir