İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TOSYÖV’den Rektör Canda’ya Ziyaret…

Kısa adı TOSYöV olan Türkiye Küçük ve Orta ölçekli ışletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı, Hatay Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Güzel, Mehmet Galioğlu, Salah Mışraklı, Adnan Bakırcı, Hikmet Güzelmansur ve Sami Avcı Tahsin Rende başkanlığında Rektör Canda’yı makamında ziyaret ettiler.
 
  Derneğin kuruluş amacıyla ilgili konular hakkında Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Canda’ya bilgi veren başkan Rende TOSYöV’ün Türkiye’de girişimcilik ortamının yaratılmasında ve bu kültürün geliştirilmesine katkı sağlayacak etkinliklere öncülük ettiğini ve desteklediğini KOBı’lere ulusal ve uluslararası piyasalarda güçlü birer yapı kazandırmaya çalıştığını belirtti. Türkiye genelinde 19 ilde destekleme derneği bulunan TOSYöV’ün 20.Destekleme Derneği’ni kurduklarını dile getiren Rende, işadamları-dernek ve üniversite arasında çalışma ve ortak proje yapmak istediklerini belirtti.
 
 Rektör Canda, bu anlamlı ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini ve Hatay’da bulunan girişimci işadamlarının bu tür derneklerin kurulmasında öncülük yapmasının sevindirici olduğunu Hatay için ileriye dönük girişimlerde Mustafa Kemal üniversitesi olarak her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir