İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trafiğe yeşil ışık anketi…

Antakya Belediyesi, ıTü akademisyenlerince uzun çabalar sonrası hazırlanan kentin trafiğinin çözümüne ilişkin uygulamaları hayata geçirmeden önce halkın istek ve görüşlerini dikkate alan “GELıN TRAFığE YEşıL IşIK YAKALIM” adlı anket çalışması düzenledi.
 
“Gelin trafiğe yeşil ışık yakalım” sloganıyla düzenlenen ankete tüm Antakyalıların, kamu kuruluşlarının, banka ve diğer Esnaf ile Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımı isteniyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yeni Trafik Düzenleme Projesi’nin hayata geçirilmeden önce böyle bir anket gerçekleştirerek Sivil Toplum Kuruluşları ve Antakya Halkı’nın fikirlerini alacaklarını ve bu fikirlerin projenin şekillenmesini sağlayacağını ifade etti.
 
Başkan Savaş açıklamasında şunları belirtti: “Master proje hazırlandı, yani uzmanlar trafik konusunda neler yapmamız gerektiği ile ilgili bilgi ve belgeleri bize verdiler. Biz de bu bilgileri halkımızla paylaşıp fikirlerini almak istiyoruz. Buradaki tek amacımız kent trafiğini rahatlatmak ve daha mükemmeli yakalamak. Gerçekleştirdiğimiz bu anket ile hem halkımızın trafik sorunu ile ilgili görüşlerini alacağız, hem de Antakya trafiğinde öncelikli yoğun noktaları tespit edeceğiz.”
 
Uzmanlar nezaretinde hazırlanan ve toplam 14 sorudan oluşan anket, Hürriyet Caddesi girişinde hazırlanan 2 stantta, tüm kamu kuruluşlarında, mahalle muhtarlıklarında ve şehrin yoğun nüfus alan noktalarında dağıtılıyor. Ayrıca anket, tüm sivil toplum kuruluşlarına da gönderildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.