İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trafikte kesin sonuç yeni yıla sarkabilir…

Yeni trafik düzenlemesiyle ilgili çalışmalar tam hız sürüyor. Yaklaşık bir ay önce uygulamaya giren yeni trafik düzenlemesinin peşini bırakmayan yetkili birimler, bir aylık deneme süresini boş geçirmiyor. Ulaşım araçları kooperatif yönetimlerini ziyaret ederek çalışmalarını sürdüren yetkililer sorunları dinliyor ve yeni çözüm önerileri üzerinde çalışıyor.
 
Konuya ilişkin sorularımızı yanıtlayan Hatay Vali Yardımcılarından aynı zamanda ıl Trafik Komisyonu Başkanı ömer Bedrettin Sağsöz, ilgili birimlerce oluşturulan ekiplerin her gün sabah saat 6.30’dan itibaren çalışmalara başlayarak, ‘Hangi cadde de nasıl bir sıkışıklık var ve nasıl giderilir’ şeklinde raporlar tuttuklarını söyledi.
 
Kendilerinin de boş durmadığını ifade eden Sağsöz, “Bizlerde kooperatif yönetimlerini, ilgili belediye başkanlarını ziyaret ederek sorunları dinliyor ve çözüm önerileri üzerinde çalışıyoruz” dedi. 7 Ekim gününe kadar ziyaretlerini sürdüreceklerini söyleyen Sağsöz, 7 Ekim gününden sonra verilerin değerlendirmeye alınarak uzman isimlerle tartışılacağını ve yeni ek düzenlemelere böylece gidilebileceğini söyledi. Bir soru üzerine Sağsöz, uzmanlarla yapılan değerlendirmelerin sonuca bağlanmasının ise 2 ay alabileceğini hatırlattı.
 
40 MüRACAAT VAR 
Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz bir diğer isim ise Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Raci Coşkuner oldu. Yeni düzenleme sonrası bugüne kadar farklı kooperatiflerden kendilerine 40’a yakın dilekçe ulaştırıldığını hatırlatan Coşkuner, “Bu dilekçeleri tek tek değerlendirmeye alıyoruz. Bire bir görüşmelerimiz olacak. ımkânlar ölçüsünde herkesin sorununu çözmeye çalışacağız” dedi. Trafik şubesi Müdürü Ali Keskin’in de katıldığı ziyaretlerin mağduriyetleri önleme adına yapıldığının altı özellikle çizildi.
 
ıLK ZıYARET çEKMECE’ YE
Bu kapsamda ilk ziyaretlerini çekmece Belediye Başkanı Cafer özenir ve çekmece Kooperatifi yöneticilerine yönelik yapan ıl Trafik Komisyonu Başkanı ömer Bedrettin Sağsöz liderliğindeki ekip, kooperatifin taleplerini dinlediler ve sorunlarının imkânlar ölçüsünde çözüleceği sözünü verdiler. Toplantıda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı özenir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir