İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TRT Anadoluda Hatay Konuşulacak

TRT Genel Müdürlüğü ile Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği (YBTB) işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen ve 81 ili kapsayan “Yerinde Konuşuyoruz Programı” bu hafta Türkiye’nin barış, kültür ve hoşgörü kenti Antakya’dan canlı olarak yayınlanacak. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı çinçin TRT Anadolu’dan canlı yayınlanacak programın Konukları Olacak.
 
 
 
Ayrıca, Sağlık Anadolu, Takım Oyunu ile Aba Güreşleri Türkiye ve Dünya şampiyonaları da TRT Anadolu’da Antakya’dan canlı olarak yayınlayacak.
 
 
 
Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Rahmi Vardı, TRT ANADOLU’nun 13 Temmuz 2012 Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Antakya’dan gerçekleştireceği canlı yayınlarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. 
 
 
 
Genel Başkan Yardımcısı Vardı, “Kamunun mesajlarının direkt, yorum katılmadan Anadolu’ya iletilmesi ve ele alınan konularda izleyicinin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirmesinin amaçlandığı Yerinde Konuşuyoruz Programı; Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı şakir GüREL’in sunumuyla, 13 Temmuz Cuma akşamı 21.15-23.00 saatleri arasında, Antakya Cumhuriyet Meydanı Tören Alanından gerçekleştirilecek.
 
 
 
 Aynı gün 12.00-13.00 saatleri arasında MKü Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Başhekimi ve doktorlarının katılımları ile Sağlık Anadolu, 16.30-17.30 saatleri arasında da MKü üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Hüsnü Salih Güder’in katılımı ile “Takım Oyunu” programları da Mustafa Kemal üniversitesi kampüsünden canlı olarak yayınlanacak.
 
 
 
14-15 Temmuz Cumartesi ve Pazar günleri Antakya’da gerçekleştirilecek Aba Güreşleri Türkiye ve Dünya şampiyonası da TRT ANADOLU ile birlikte TRT SPOR kanalından da canlı olarak yayınlanacak” dedi. 
 
 
 
YBTB Genel Başkan Yardımcısı Rahmi Vardı ayrıca, “Yerinde Konuşuyoruz” programında; Vali Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Savaş, ATSO Başkanı Hikmet çinçin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilçenin topluma mal olmuş öncü kimliklerinin katılımları ile tüm yönleri ile ele alınıp tanıtılacağını da söyledi.
 
 
 
Program içeriğinde ayrıca;  kültür, sanat ve müziğini temsilen yerel sanatçılar ile Antakyalı zanaatkarların ürettiklerinden ve Antakya’nın zengin yöresel yemeklerinden örnekler de sunulacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir