İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TRT Hatay’ da…

TRT Turizm Kanalının yeni programlarından “Bir yer var” adlı programının ilk konusu ilimiz oldu. 5 gündür Antakya ve çevre illerde yapılan çekimler, Cumartesi ve Pazar günleri TRT Turizm Kanalında yayınlanacak
TRT Turizm-Belgesel kanalında yayına giren “Bir yer var” programının ilk bölümünün konusu ilimiz olacak.ılimiz ve çevresinde gazetemizin yazı işleri müdürü Mişat Kalaycıoğlu’nun danışmanlığında 4 gündür devam eden programın çekimlerin de sonu gelinirken 23-24 Ocak 2010 tarihinde 10.00-11.00 saatleri arasında TRT Turizm Kanalında canlı olarak yayınlanacak.
Hatay’dan başlamak istedikKonu ile ilgili bir açıklama yapan TRT Ankara Televizyonu Prodüktörü Ergun Erenoğlu, TRT Turizm-Belgesel kanalında yayına yeni giren “Bir Yer vAR” programının ilk bölümünü Hatay ve çevresinde gerçekleştirmeye karar verdik.  Amacı bir kenti tarihiyle, doğasıyla, kültürüyle, ekonomik ve sosyal yaşantısıyla tanıtmak, ülke insanına geleceğe ilişkin umutlar vermek olan bu programa Hatay’dan başlamak istedik” dedi.
Hatay’a görül borcumuz varPrograma Hatay’dan başlamaları için bir çok nedenin bulunduğunun altını da çizen Erginerenoğlu, “Ama bizim için en önemli bulduğumuz nedenlerin bir kaçını sıralamak gerekirse, nedenlerden en önemlisi Antakya Yurt ve dünya turizminde çok önemli bir yeri hak ediyor.Ama bu ne yazık ki bu hak henüz Hatay’a iade edilmemiş.Her şeyden önce bu konulara değinen medya mensuplarının Hatay’a bir özür borcu var.Bizim ise Hatay’a  bir gönül borcumuz var” dedi.
Bu kadar zenginliği barındıran çok az kent varDünya’da bu kadar zenginliği bir arada bulunduran çok az kentin ya da bölgenin olduğunu da söyleyen Erginerenoğlu, “Deniz ve Doğa mı? Hatay da var. Güneş’mi? Fazlasıyla. Hoşgörü ve güleryüz mü?- ıstemediğiniz kadarı Hatay’da var. Geldiğinizde kalacağınız modern tesisler? Kaç yıldızlısını istersiniz? Tarihte yaşamış tüm uygarlıkların olağan üstü antik görsel zenginlikleri mi? ısterseniz burada bulunduğunuz tüm zamanı doya doya bunlarla geçirebilirsiniz” dedi.
Hatay’ın özellikleri saymakla bitmezErginerenoğlu, Hatay’da zamanın nasıl aktığının farkına varılamadığını belirterek, “Değişik kultürleri yansıtan hediyelikler için alışveriş mi? En orijinali, En ucuzu burada var. Hatay yemeklerini sorarsanız. Dünyada başka bir ülke de bu kadar çeşitli lezzeti bir arada bulamazsınız. özelliklerin tümünü saymaya kalksak, bu liste inanın çok uzar Daha mozaikten söz etmedik bile. Bereketli Amik ovasından, Dinlerin bir arada dostça yaşamasından, Mis kokan Limon, portakal mandalin bahçelerinden başka detaylara girersek bu program bitmez” dedi.
Program hafta sonu yayınlanacakAma küçücük bir detaydan mutlaka söz etmek istediğini belirten Erginerenoğlu, “Hatay insanının kentine duyduğu saygı, sevgi ve onun için yaptığı fedakarlıklar. Kenti tanıtmak için geldiğimiz ilk günden itibaren bizim kenti daha iyi algılayabilmemiz için elinden gelen her şeyi yapan Değerli gazeteci meslektaşımız, Mişat Kalaycıoğlu’da bize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz. TRT olarak karşılık beklemeden bu ülke için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.. Dedik ya kimilerinin ki özür borcu, bizimkisi gönül borcu..ışte o yüzden Bu hafta, yani 23- 24 Ocak 2010 tarihinde saat 10.00-11.30 arası canlı yayında Hataydayız..TRT-Turizm Belgesel kanalında.. Bu güzel kent kaçırılmaz, Bizdfen söylemesi” diye konuştu

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir