İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TSM Korosu Büyüledi…

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal ışler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Belediye Türk Sanat Müziği Korosu muhteşem bir konser verdi.Hatay ıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yanı sıra bazı protokol üyeleri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sanatseverler katıldı.
 
şef Bengi Duman yönetimindeki Antakya Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu,sanat müziği sevenler için birbirinden seçkin eserlerini seslendirdiler. Halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen konser sanatseverlerin büyük ilgisini gördü. Kültür Merkezi salonu sanat müziği severlerin yoğun ilgisi ile tam olarak doldu. 
 
ıki bölüm halinde gerçekleştirilen konserde koro toplam 25 sevilen eseri seslendirdi.şef Bengi Duman yönetimindeki Antakya Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu muhteşem bir performans sergileyerek adeta salonu dolduran yüzlerce sanat müziği sever kişiyi coşturdular.Konser sonrası Antakya Belediye Başkanı ve sanat severlerin isteği üzerine son olarak seslendirilen Mevlana isimli şarkı bir kez daha koro tarafından coşku ile seslendirildi.TSM korosu konser sonrasında uzun süre ayakta alkışlandı.
 
 
Konser sonrası kısa bir konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, koronun bu muhteşem konser ile güzel bir gece yaşattıklarına dikkat çekerek, “Emeği geçen herkese ve buraya gelen siz sanatseverlere çok teşekküür ediyorum. Bu koro profesyonelden amatöre gelmiş gibi çok başarılı. Amatör olarak çalışıyorlar ama çok profesyonel bir koroyu zevkle dinledik” dedi.
 
Başkan Savaş ayrıca bu koronun Temmuz ayı içinde gerçekleştirilen Antakya festivalinde çeşitli mahallelerde halk ile bütünleşmesini ve konser salonuna gelemeyenlere de konser vermelerini istedi. Başkan Savaş bu konuda şef Bengi Duman’dan söz aldı.Başkan Savaş ayrıca, şef Bengi Duman’a çiçek vererek, tüm koro elemanlarına teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir