İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tüm Dünya Örnek Almalı…

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, kentteki sevgi, barış ve hoşgörü ikliminin tüm dünya tarafından örnek alınması gerektiğini istedi.
 
Lekesiz, ”Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında, Antakya Kültürlerarası Diyalog Derneği (AKADıM) tarafından Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, kentte kısa süre önce Musevilerin ”Hamursuz Bayramı”nı, Hristiyanların ”Paskalya Bayramı”nı kutladıklarını söyledi.
 
 
 
şiddetin yaygınlaştığı dünyada, sevgiye dün olduğundan daha çok ihtiyaç olduğunu ifade eden Lekesiz, farklı dine inananların bir arada huzur içerisinde yaşadığı Hatay’dan herkesin alacağı çok ders bulunduğunu kaydetti.
 
 
Hatay’daki sahip olunan mirasın çok iyi korunması gerektiğini vurgulayan Lekesiz, kentteki, sevgi, barış ve hoşgörü ikliminin tüm dünya tarafından örnek alınması gerektiğini belirtti. AKADıM Başkanı ısa Aydın’ın da yaptığı konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim okundu, Mali ve Kenya’dan gelen öğrenciler şiir dinletisi sundu.
 
 
Ertuğrul Erkişi’nin konserinin ardından Vali Lekesiz, programın düzenlenmesine katkıda bulunanlara AKADıM adına plaket verdi.
 
 
Törene, eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin ile üç semavi dinin temsilcilerinin yanı sıra kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir