İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tünel Turizme Kazandırılacak…

Antakya Belediyesi tarafından yapılan alt yapı çalışmaları sonrasında gün yüzüne çıkan Su Tüneli, yapılan incelemeler sonrasında üstü kapatılarak turizm amaçlı kullanıma sunulacak.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Göreve geldiğimiz ilk günlerde meydana gelen aşırı yağışlar sonrasında alt yapıda eksikliklerin olduğu daha net bir şekilde ortaya çıkmıştı. Bu eksikliklerin giderilmesi doğrultusunda alt yapı çalışmalarına önem verdik. 16 aylık çalışma dönemimizde yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon döşemesi olmak üzere toplamda 45.000 metre altyapı çalışması yaptık.
 Ayrıca yaklaşık 56.000 metre altyapı onarımı gerçekleştirdik. Bağrıyanık projesi de bu çalışmalardan bir tanesi. Burada yapılan çalışmalar sonrasında Uğur Mumcu Caddesi altında ortaya çıkan su tüneli, kent turizmine kazandırılacak” dedi.
 
Bu doğrultuda çalışmalara büyük hız verildiğini ifade eden Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Uğur Mumcu caddesindeki su tüneli için Müze Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen projemizin, Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından onaylanmasını bekliyorduk. Onaylanması sonrası büyük bir hızla yapım aşamasına geçtik, çalışma 1 ay içinde tamamlanacak” dedi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir