İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türbinler sorun mu?

Rüzgâr enerjisi türbinlerinin yaşam alanlarının dışında kurulmasını isteyen, sahilde kurulması halinde turizmi yok edeceğini belirten Mağaracık halkı Mağaracık beldesinden Cumhuriyet Alanı’na 6 km’ lik yolu Belediye Başkanı Zaim Sat, meclis üyeleri ile birlikte taşıdıkları pankartla yürüdüler. 
 

Mağaracık Belediye başkanı Zaim Sat, “Mağaracık halkı olarak RES’ lerin yaşam alanlarında kurulmasına karşıyız. 1994’te ilçemiz turizm kapsamına alınmıştı. şimdilerde ise RES alanlarına dönüştü. Caretta carettalar kadar insana önem verilmiyor. Sahilin türbinlerle yok edilmesi yönünde dünyanın hiçbir yerinde örneği yok.

 

Zaten 1 km.lik alanımızın 300 metresi güvenlik çemberinde 700 metresi de türbinlere verilirse sahil tümüyle bize yasak bir alan haline gelecektir. Yasal haklarımızın korumak için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi. Mağaracık’ tan yola çıkan ve yürüyerek şehre gelen kalabalık, “ılçemizin gelişmesi için tek alternatif turizmi baltalamayalım. Gençlerimiz Arabistan çöllerinde heba oluyor. Ticari şirketler para üstüne para katmak için topraklarımıza göz dikmiş” dedi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir