İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Turizm istihdamı arttırır…

ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, ıskenderun ve Antakya’nın birlikte inanç turizminin çekim noktası olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Başkan Civelek, “Turizm Haftası” dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik kalkınmayı hızlandıran en önemli faktör olduğunu belirterek, Turizm sektörünün, özellikle istihdam yaratma olanaklarının işsizlik sorununu çözmede hayati önem teşkil ettiğini ifade etti.
 
 ıskenderun’un bir sanayi ve liman kenti olması, ayrıca körfez enerji nakil ve dağıtım kavşağının oluşması, bölgede iş turizmini de ön plana çıkardığını belirten Civelek, ıskenderun ve bölgede çağdaş standartlara ulaşmış bir turizm sektörü oluşturmanın en önemli hedefleri olduğunu belirtti.
 
Başkan Civelek, şunları kaydetti: “Bu hedefe ulaşmak ancak sektörel düzeyde bir planlama ve bu kapsamda kamu kurumlarıyla özel sektörün imkânlarının birlikte harekete geçirilmesiyle mümkün olabilir. ıskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği’nin ıskenderun’u tanıtma çalışmaları kentimizdeki turizm hamlesine önemli katkılar sağlayacaktır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir