İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Turizme Önem Veriyoruz…

AK Parti Merkez ılçe Başkan Yardımcısı Bekir Sertbaş başkanlığındaki AK Parti Heyeti, Turizm Haftası nedeniyle, ıl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ali Türetken’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Avukat Gültekin Bozkurt, Cenk Akgöl, Cahit Atalay ve Emin Müftü de katıldı.
 
Gerçekleşen ziyarette kısa bir konuşma yapan ve turizm sektörünün, Hatay’a ekstra bir dinamizm kazandırdığına dikkat çeken Sertbaş, Antakya merkezli ortaya çıkan tanıtım çabalarının ve Hatay Havaalanı ile başlayan canlılığın, bu dinamizme enerji katmaya devam ettiğini söyledi. Yıllardır kangren olmuş Havaalanı’nın, AK Parti Hükümetleri döneminde, ama özellikle de Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in özel ve ısrarlı gayretleriyle bugünkü haline getirildiğine dikkat çeken Sertbaş, Hatay’ın artık turizm yatırımları ile de öne çıkan bir bölge olduğunun altını çizdi.
 
 Bu öneme uygun olarak, Antakya’nın tarihsel kimliğine de iki dönemdir, Antakya Belediyesi tarafından özel bir önem verildiğini ifade eden Sertbaş, şehrin tarih kimliğine sahip unsurlarının koruma altına alınmasıyla beraber bu alanda oluşan gelişmenin, giderek daha kalıcı bir turizm ekonomisi yaratma adına atılacak önemli adımları da beraberinde getireceğini ifade etti. Antakya’nın, turistik yatak kapasitesinin giderek artmasına da değinen Sertbaş, otel yatırımlarının, istikrarlı ekonominin bir göstergesi olduğuna işaret etti

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir