İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk-ış’ ten TEKEL ışçilerine Destek…

Türk-ış Hatay Dönem Sözcüsü Mustafa özen, hükümetin, çalışanların hak ve taleplerine karşı duyarsız davrandığını ileri sürdü. özen, TEKEL işçilerinin eylemine destek vermek amacıyla Türk-ış’ in aldığı karar doğrultusunda sendika ve sivil toplum kurulu temsilcileriyle AK Parti ıl Başkanlığı binası önünde yaptığı basın açıklamasında, sadece Tekel işçilerinin değil, özelleştirmeye, kapatmalara ve işsizleştirmelere muhatap tüm işçilerin huzursuz olduğunu savundu.
 
Bugünün Türkiye’ sinde, emekçilerin, temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bir işe, bir gelire sahip olmak için mücadele etmek zorunda olduklarına dikkati çeken özen, şöyle devam etti: “Hükümet, çalışanların hak ve taleplerine karşı duyarsız davranmaktadır. üstelik ekmek mücadelesinde güvenlik güçlerinin sert müdahalesiyle karşılaşmaktadırlar. Bizler bu şiddet uygulamalarını protesto ediyoruz. Onların mücadelesine destek vereceğiz.
 
ışe 1 saat geç gitme eylemlerimizi her cuma 1’er saat attırarak 4 hafta sürdüreceğiz. Yeni eylem türleri ve takvimleri de belirleyeceğiz. Hükümetin sesimizi duyması ve haklı taleplerimizi yerine getirmesini istiyoruz, aksi takdirde eylemlerimiz sürecektir.” Açıklama sonunda AK Parti iktidarı aleyhine slogan atan eylemciler olaysız bir biçimde dağıldılar. Basın açıklamasına DıSK Genel-ış Sendikası Hatay şube Başkanı Mehmet Güleryüz ve bazı sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir