İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk milleti bize yeter…

MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin 12 Eylül’de gerçekleşen referandum oylamasının sonuçlarını değerlendirdi.
‘12 Eylül referandumunun bir gizli ajandasının daha olduğu 12 Eylül akşamından itibaren anlaşılmıştır’ diyen Başkan çirkin, “Anladığımız kadarı ile bu ajanda önümüzdeki seçimlerde MHP’nin olmadığı AKP-CHP-BDP’den oluşan bir meclis yapısıdır.Böylelikle asıl kimin kiminle olduğu sonunda ortaya çıkmıştır.çalışmanın Türkiye’deki siyasi merkezi AKP’dir. Bir kısım sözde aydın yazarçizer de bu işin tetikçiliğini yapmaktadırlar. Ayrıca Osmaniye ilinin çok gündeme getirilmesi ile kimin hedeflendiğinin açık göstergesidir, bizi akılsız sanmasınlar.Bu çevreler planın merkezine ülkücülerin parti genel merkezi ile ters düştüğü, evet oyu kullandığı yalanını oturtmaktadırlar.
 
Bu konuda en fazla yardımı da Mobil ülkücü tabir ettiğimiz Türkiye genelinde sayısı 30’u geçmeyen mümtaz şahsiyetten almaktadırlar” dedi.
 
GERçEK MHP’LıLERDE SAPMA YOK
MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin gerçek MHP’lilerde bir santim bile sapma olmadığına işaret ederek, “MHP’nin ideolojik tabanı bir santim dahi sapma göstermemiştir. Bir kısım arkadaşımızın samimi evetleri yüzde hesabına girecek kadar bile değildir ve biz bunlara saygı duyarız.Ancak MHP kırsal tabanında bir miktar fire vermiş olabilir. Bunun sebepleri de birden fazladır.Yaşadığı yöreye hizmet tehdidi, referandumun alevi-sunni gerginliği gibi tehlikeli bir zemin üzerine inşa edilmesi, referandumu siyasi tercih sebebi şeklinde algılamaması ve gayri ahlaki birçok baskıya maruz kalması bu sebepler arasında sayılabilir.
 
Ancak 30 yıldır her baskıya rağmen her seçimde siyasal tercihini MHP’den yana koymuş olan bu ilkeli seçmen kitlesinin 2011 seçimlerinde MHP’den ayrılacağını düşünmek ve yazmak en hafif tabiri ile cahillik olduğu gibi ayrıca bu insanlara hakarettir.
 
2011’de MHP’siz meclis isteyen çevrelerin maksadını anlıyoruz. Ancak CHP üst yönetiminin bunda ne menfaati var, asıl o konuda bir açıklama bekliyoruz” görüşünü dile getirdi.
 
YANDAş BASIN AğIZ BıRLığı ıçERıSıNDE
 
‘Kendilerine yakın bir kısım yorumcu ve yazarla 12 Eylül akşamından itibaren bu koroya onlarda dâhil oldular. Yani AKP’li yandaş basınla sosyal demokrat kalemler şu anda MHP aleyhinde ağız birliği etmiş durumdalar’ diyen MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin, “Yoksa referandumun ortasında ortaya attıkları ‘’genel af’’ tartışması bir geçici vaat değil miydi? Biz bu tartışmalardan rahatsız olmayız. Hiç olmazsa bu vesile ile de olsa bir kısım medyanın ambargosu bu şekilde kırılmış oluyor. Ayrıca milletimiz de bu tartışmaları ibretle izleyip bu maksatlı oyuna karşı kendi evladı olan ülkücülere sahip çıkacak kadar feraset sahibidir ve asildir.
 
MHP, evet oyu verenlere sonuna kadar saygı duyacak fakat evet kampanyası yapanlarla onların da çok iyi bildikleri sebeplerden dolayı mücadelesine devam edecektir.Bu mücadelede CHP yönetimine hiç ihtiyacımız yok. Hatta şimdi olduğu gibi hep karşı tarafta olsalar çok daha iyidir. Türk milleti bize yeter.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir