İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk milleti Cumhuriyete sarılacak…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, “Türk milletinin, Cumhuriyetin şanlı geçmişini bilerek onu koruyup, aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacağını” bildirdi. Lekesiz, Cumhuriyetin Bayramının 86. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türk tarihinin en büyük bayramı, gücünü ve kaynağını hür iradesinden alan ve Ulu önder Atatürk’ün “En Büyük Eserimdir” diyerek, emanet ettiği Cumhuriyetin kuruluşunun yıl dönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Bu anlamlı günde, Cumhuriyetin temel değerlerine yürekten inanmanın ve başta Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetin kurucularını, tüm şehitleri aziz ruhları önünde saygı ile eğildiklerini, kahraman gazilere şükran ve minnetlerini sunan Lekesiz, şöyle devam etti: “Aziz Türk milleti, Cumhuriyetin şanlı geçmişini bilerek onu koruyup, aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. ıçten ve dıştan gelen yıkıcı tehlikelere karşı milletimiz, her zaman Atatürk Cumhuriyetini korumuştur. Cumhuriyeti geleceğe taşımak, aynı zamanda her Türk vatandaşı için bir görevdir, bir namus borcudur. Milletimiz, Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir.
Başta Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk Ulusu, dışarıda bağımsızlık, içeride ulusal egemenlik için savaş vermiş, bu savaşı da kazanmıştır. Bilinmelidir ki, Türk Milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm hain ve işbirlikçileri yok edecek, bunlara asla fırsat vermeyecektir. Cumhuriyetin çocukları, gençleri, almış oldukları bu mirası ilelebet koruyacaklardır. Cumhuriyetin emaneti omuzlarınızdadır. Bu emaneti canınızdan aziz bilip her koşulda sahip çıkacaksınız. Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Cumhuriyet, bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin 86 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetin başarıları ile haklı bir gurur duyuyoruz.
Bugün Türkiye, laik ve demokratik bir Cumhuriyet, çağdaş bir ülke, yaşanan ekonomik krizlere rağmen dünyanın en büyük ekonomilerinden biri, dünyada ve bölgesinde sözüne itimat edilen güç, bir istikrar unsuru ve Avrupa Birliğine aday ülkedir.” Lekesiz mesajının sonunda; “şanlı Bayrağımızın dalgalandığı bu topraklarda yaşamak; hepimiz için bir onurdur, gururdur. Cumhuriyetimizin 86. yılını kutlamanın onuru ve gururu ile sonsuza kadar güçlü, hür ve bağımsız olarak kalacak Türk Milleti’nin bu büyük bayramını kutlar, tüm halkımıza sevgi ve saygılar sunarım” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir