İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Mucizesi “Cumhuriyet”

Türkiye Gençlik Birliği Hatay şubesi Sözcüsü Meryem Aşkın, 86 yıl önce halkın cumhuriyetle birlikte kulluktan özgür yurttaşlığa yükseldiğini söyledi.
Aşkın, Ulus Alanı’nda Cumhuriyet Bayramı’nın 86. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’nin Atatürk önderliğinde, dünyaya örnek olacak bir devrime imza attığını belirtti. Kurtuluş savaşı kahramanı Anadolu halkının, tek bir millet olma iradesinin hayat buluşunun 86. yıldönümünü kutladıklarını ifade eden Aşkın, şöyle devam etti:
“86 yıl önce halkımız kulluktan özgür yurttaşlığa yükseldi. Dünyanın en hızlı kalkınan ülkelerinden biri haline geldik. En hakiki ilimdir ilkesi ile ülkenin dört bir yanına okullar açtık. Kadına seçme ve seçilme hakkı veren ilk ülke olduk. ışte bu yüzden cumhuriyet dünyanın her köşesinde ‘Türk Mucizesi’ olarak bilinir.” Aşkın, Türkiye’nin 90 yıl sonra yeniden ihaneti ve ateşi gördüğünü de ileri sürerek, “Kurtuluş savaşıyla birleşen ve emperyalizme karşı mücadele eden, mazlumlar dünyasına örnek olan halkımız, etnik ve mezhepsel temelden parçalanmaya çalışılıyor. Fakat Atatürk gençliği her şeyin farkındadır” dedi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir