İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk öğrenci Pekin’ de öldürüldü…

çin’in başkenti Pekin’de 4 kişi tarafından dövülerek öldürülen Türk öğrenci Kaan Omak’ ın ailesi, çocuklarının cenazesinin biran önce Türkiye’ye getirilmesini istiyor. Omak ailesi, çinli yetkililerden Kaan Omak’ ın katil zanlılarını da bulmasını da bekliyor. Dâhi denilebilecek zekâya sahip olan Kaan Omak, 3 yıldır Pekin’ de dünyaca ünlü Jiaotong üniversitesi’nde Yazılım Mühendisliği üzerine eğitim alıyordu.

 
Kaan Omak’ ın Hatay’ da yaşayan babası Abdulkadir Omak, 12 gündür çin’den gelecek haberi göz yaşları içinde beklediklerini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanlığı’ ndan çocuklarının cenazesinin Türkiye’ ye getirilmesi için yardım beklediklerini belirten Abdulkadir Omak: “Bizim oğlumuz oraya eğitim için gitmişti. Hiçbir suçu günahı yoktu. Benim oğlum süper zekâydı. Yazılım üzerine çalışmaları vardı. Türkiye Kaan’ la birlikte bir dâhiyi kaybetti.” dedi.
 

çin polisinin elinde Kaan’ın öldürülmesiyle ilgili kamera görüntülerinin bulunduğunu anlatan Abdulkadir Omak şunları söyledi: ” 12 gündür çalmadığımız kapı kalmadı. Biz çocuğumuzun cenazesinin Türkiye’ ye getirilmesini istiyor ve bekliyoruz. Evlat acısı çok büyük. Yaşanmadan anlaşılmıyor.”

 
Annesi Halime Omak ise gözyaşları içerisinde  “Ben oğlumu istiyorum. Oğlum Türkiye’ ye getirilsin.” dedi.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir