İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkçe, Ülkenin ortak dilidir…

 Milliyetçi Hareket Partisi’ nin (MHP) Hatay ili 9. olağan kongresinde başkanlığa yeniden şefik çirkin seçildi. Antakya Spor Salonu’ nda yapılan kongrede Divan Başkanlığına MHP Genel Muhasibi ıstanbul Milletvekili ümit şafak, Başkan Yardımcılığını MYK üyesi Mehmet Taytak seçilirken, katip üyeliklere Hatay Milletvekili ızzettin Yılmaz, Dörtyol ılçe Başkanı Veli özalp, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Teskin ve Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman seçildi.
 
şafak, genel kurulda seçim öncesi partililere hitap ederek, işsizlik oranlarının AK Parti hükümeti döneminde rekor seviyelere ulaştığını ileri sürdü. AK Parti’ nin 7 yıllık iktidar süresince yaptığı ekonomik politikaların, ülke ekonomisini çok kötü noktalara sürüklediğine dikkati çeken şafak, bu süreç içinde yüzde 15’lerin üzerine çıkan işsizlik oranı ile hükümetin cumhuriyet tarihinde bir rekor kırdığını savundu.
 
şafak, ”demokratik açılım” adı altında yapılmak istenenleri de eleştirerek, şöyle konuştu: ”AK Parti hükümeti önce ‘demokratik açılım’ dedi. Sonra da adına ‘Kürt açılımı’ dedi. ‘Açılım’ adı altında ne yapmak istediklerini hala açıklamış değiller. Bu açılım ülkeyi bölünmenin eşiğine getirmekten başka bir şey değildir.
 
Bu topraklarda uzun yıllardan beri kardeş gibi yaşayan insanları karıştırmaktan başka bir işe yaramaz. Bugün Kürt açılımı adı altında dil özgürlüğü verirsen yarın bu insanlar sağlık sisteminin Kürtçe olmasını ister. Akabinde Kürt kimliği ve hatta Kürtçe trafik cezası dahi isterler. Oysa bu ülkede ortak kullanılan bir dil var o da Türkçe’dir.” Konuşmaların ardından tek liste ile seçimlere gidilerek, Hatay ıl Başkanlığına şefik çirkin yeniden seçildi. Kongre öncesi, Osmaniye Belediyesi’ nin Mehteran Takımı gösteri yaparken, delegelere ve partililere kumanya ve yöresel tatlılar dağıtıldı.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.