İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Avrupa yolunda…

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans’ı Ortaköy Ofisi’nde kabul etti.
 
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans’ı Ortaköy Ofisi’nde kabul etti.
Bakan Bağış, Türkiye ile Hollanda arasındaki kültürel, ticari ve diplomatik ilişkilerin 400. yılı etkinlikleri kapsamında ıstanbul’a gelen Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans ile Ortaköy’deki ofisinde görüştü.
 
Bağış, yaklaşık yarım saat süren kabulün ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Frans Timmermans ile Hollanda’nın Avrupa Bakanı iken birlikte çalıştıklarını belirtti. Bakan Bağış, ”Timmermans, yeni kurulan hükümette de Hollanda’nın dışişleri bakanı olarak görevine başladı. 5 gün evvel devraldığı görevinde de ilk ziyaret ettiği ülkelerden biri Türkiye oldu. 
 
Bugünkü ziyaret çok anlamlıydı. Türkiye’nin AB sürecini ve Türkiye Hollanda ilişkilerini değerlendirdik” dedi. Timmermans da Türkiye’ye gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecini ve Türkiye-Hollanda ilişkilerini birlikte geliştirmeyi ümit ettiğini söyledi.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir