İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye VIII. Tarla Bitkileri Kongresi…

Tarla bitkileri fizyolojisi, ıslahı, biyoteknolojisi ve yetiştirme teknikleri ile ilgili ülkemizin farklı bölgelerinde yapılan araştırmaların sonuçlarını paylaşmak, ülkesel düzeyde sorunların çözümüne katkıda bulunmak ve yeni gelişmeleri takip etmek amacı ile Mustafa Kemal üniversitesi(MKü)  Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Bölümü’nce düzenlenen Türkiye VIII. Tarla Bitkileri Kongresine Ziraat Fakültelerinden öğretim üyeleri, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Araştırma Enstitülerinden bilim adamları, sanayici, üretici, işadamları ve tarımsal meslek örgütlerinden bir çok kişinin katılımıyla başladı.
22 Ekim Perşembe günü sona erecek kongrede Açılış programından sonra, Endüstri Bitkileri Sunuları, Tahıllar ve Yemeklik Tane Baklagiller Sunuları, çayır Mera ve Yem Bitkileri Sunuları, Genel Tarla Bitkileri Islah ve Biyoteknoloji Sunuları verilecektir.
KONGRENıN AMACI Yirmi birinci yüzyılda teknolojideki hızlı değişim, bitki yetiştirme teknikleri ve ıslahında da hızlı değişimlere neden olmaktadır. Tarla bitkileri fizyolojisi, ıslahı, biyoteknolojisi ve yetiştirme teknikleri ile ilgili ülkemizin farklı bölgelerinde yapılan araştırmaların sonuçlarını paylaşmak, ülkesel düzeyde sorunların çözümüne katkıda bulunmak ve yeni gelişmeleri takip etmektir.
KONGRENıN KONUSU Tahıllar ve Yemeklik Dane Baklagiller, Endüstri Bitkileri, Yem Bitkileri ve çayır Mer’a grubu bitkilerinde yetiştirme teknikleri, tohumluk ve teknolojisi, fizyolojisi, ıslahı ve biyoteknolojisi bu kongrenin konuları arasındadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.