İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’nin yönetilme sorunu vardır…

Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Sarı, AKP iktidarını gerilim yaratarak, insanları kamplara bölmeye çalışmakla suçladı.
 
Türkiye’deki teşkilatları gezmek için çıktığı yurt gezisinde Antakya’ya da gelen Abdulkadir Sarı, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.
 
Başbakan ve Hükümeti sürekli gerilim yaratarak, bir korku imparatorluğu kurmakla suçlayan Sarı, “ Sanki Başbakan’ın danışmanları, kendisine sadece kavga etmesi, gerilim yaratması ve insanları kamplara bölmesi yönünde senaryolar üretiyorlar. Türkiye’nin geldiği nokta ortada; gerilim, kavga, kaos, insanların etnik yapılarıyla ayrıştırılması. Bir hükümet bu kadar gerilim, kavga yaratır mı? Türkiye’nin yönetilme sorunu vardır” iddiasında bulundu.
 
Türkiye’deki yaşayan herkesin birinci sınıf vatandaş olduğunu vurgulayan Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Sarı, “‘Bizim iktidarımızda asla böylesine bir ayrım, bir kaos olmayacaktır. Hükümetin derdi kavga değil, insanlara aş, iş sağlamaktır. Ama işlerini kaybeden insanlarına feryatlarına kulak vermemek için hükümet maksatlı olarak kaos ortamları, gerilim ortamları, kavga ortamları yaratıp dikkati başka yöne çekmeye çalışıyor. Türkiye’nin yönetilme problemi olduğu için tek çare artık seçimdir, sandıktır. Vatandaşımız inanıyorum ki önüne sandık konulduğunda en iyi doğru kararı verecektir” dedi.
 
Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Sarı, erken seçim olması durumunda, partisinin alacağı oy oranı hakkında yöneltilen soruya, “Biz 81 ıl’in 74’ünde örgütlerimizi kurmuş, seçime hazır hale gelmişizdir. Bizim partimizin baraj sorunu yok çünkü, biz iktidara talibiz” cevabını verdi.
 
Türkiye gezisinde çok çarpıcı olaylara tanık olduğunu konuşmasında yer veren Abdulkadir Sarı, AKP iktidarının tükendiğini, halkın arayış içerisine geçtiğini ve özellikle işsizlik ve ekonomik krizin yarattığı olumsuzluklardan ve huzursuzluklardan dolayı AKP’nin ilk seçimde iktidardan uzaklaştırılacağını sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir