İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“TURSEM” Açılışı Yapıldı…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) Avrupa Hibe Programı kapsamında kabul edilen projelerinin eğitimlerinin verileceği Turizm Sürekli Eğitim Merkezi’nin (TURSEM) açılışı yapıldı.
 
Hatay Valisi Nusret Miroğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, vasıflı eleman yetiştirilmesinde açılışı gerçekleştirilen merkezin önemli katkısı olacağını söyledi. Var olan vasıflı ara eleman sayısının çok yetersiz olduğunu ifade eden Miroğlu, ”Her alanda vasıflı elemana ihtiyaç var. Bu tip projelerle elemanları eğitmek ve arttırmak hepimizi memnun edecektir. Buna benzer projelerin AB yolunda bize her zaman artıları olacak. AB uzun ve ince bir yoldur. Bu yolda başarıya ulaşmak için her adımda büyük gayretler vereceğiz. Sivil toplum örgütleri de bu bilinçle hareket etmelidir” diye konuştu.
 
ATSO Başkanı Hikmet çinçin de Türkiye’de aynı anda iki projesi kabul gören tek kurum olduklarını belirterek, işsizlik ve nitelikli eleman sorununu çözmek için somut adımlar atmaya devam edeceklerini belirtti. çinçin, ayrıca, 12 ay sonra tamamlanacak olan projeleri ile öğrenim görenlerin yüzde 50’sini, kurumları ve firmalarının desteği ile istihdam etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi. ışKUR ıl Müdür Vekili Sabahiddin Cünedioğlu ise Avrupa Birliği’nden sağlanan toplam 16 milyon avro’luk hibe desteğinin yaklaşık 3 milyon avro’sunun Hatay’da kabul gören 8 projeye ayrıldığını dile getirdi.
 
Törene Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ve davetliler katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir