İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ücretsiz Satranç Kursu…

Hatay Gençlik ve Spor ıl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Gençlik Merkezi’nde ücretsiz satranç kursu açılacaktır.
 
 Açılacak olan satranç kursu ile ilgili Hatay Gençlik Merkezi Müdürü Adnan Gülistan  konu ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi: Hatay Gençlik Merkezi’nde Satranç kursu kayıtları başlamış olup,  Perşembe, Cuma günleri Satranç Antrenörü Sultan Daban nezaretinde 12- 24 yaş arasındaki gençlerimize ücretsiz olarak verilecektir.
 
 Satranç’ın bir zekâ oyunu ve aynı zamanda bir eğitim aracı olduğunu vurgulayan Hatay Gençlik Merkezi Müdürü Adnan Gülistan yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü: Satranç çocukların kötü alışkanlıklar edinmesine engel olur. Planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavramalarına, süratli, doğru düşünebilmelerine yardımcı olur. Olaylara mantıklı yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirir. Satranç oynamanın genel zeka, kendi kendine kontrol ve analitik yeteneğini arttırdığı bilinmektedir. Bu yüzden öğrencilerin okuma yetenekleri artmaktadır.
 
 Yeryüzünde başka hiçbir araç bu kadar olumlu davranışların hepsini birden bireylere kazandıramaz. öyleyse çocuklarımızın olabildiğince küçük yaştan başlayarak kişilik gelişiminde satranç’ın pozitif etkilerinden yararlanmaları amaçlanmalı, gençlerimizin olumlu davranışlar sergilemelerini sağlamaları ana hedefimiz olmalıdır diye konuştu.   

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir