İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ülkücülerin Yüzüne Nasıl Bakacak

“Allah yolunda kurban olan şehitlerimizin elleri, hak dünyada Tayyip Erdoğan’ın iki yakasında olacaktır. Bir insan iki para oy için bu kadar alçalabilir mi? Hele yüzde 50 oy almış bir başbakan? Allah yolunda tekbirlerle şahadete uğurlanan binlerce millet evladıyla alay etmek hangi Müslüman evladının ağzına yakışmaktadır? Sayın Başbakan oylarına talip olduğu ülkücülerin yüzüne nasıl bakacaktır?”
 
 
 
D. Turunç
 
 
 
MHP Hatay Milletvekili A. şefik çirkin, Başbakan R. Tayip Erdoğan’ın, ülkücüler için; ”Bunlar önünü kestikleri adamın sağcı mı, solcu mu olduğunu öğrenmek için Fatiha’yı biliyor musun derler. Okuduktan sonra da yanındakine doğru mu diye sorarlar” sözleriyle yaptığı değerlendirmeye yazılı bir açıklama yaparak cevap verdi.
 
 
 
“Besmele ile ölüme gidenlerle Besmele ile hırsızlık yapanı karıştırmıştır.”
 
 
 
Başbakanın bu sözleriyle, Besmele ile ölüme gidenlerle besmele ile hırsızlık yapanları birbirine karıştırdığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP). Hatay Milletvekili A. şefik çirkin, “Daha dün referandumda şehit ülkücü Pehlivanlı’nın mektubunu tiyatral ifadelerle okuyup, ülkücülerden oy dilenen Tayyip Bey, bugün işi bitince eski ülkücü düşmanı haline geri dönmüştür. Bir kere o döneme SAğ-SOL kavgası diyerek ya cehaletin ya da vesayet ağzının iyi bir örneğini vermiştir.” dedi.
 
 
 
Besmele ile hırsızlık yapanlardan olmadık
 
 
 
ülkücülerin mücadelesinin ezana ve bayrağa sahip çıkma adına Sovyetlerin yayılmacı Komünizmine karşı verilmiş bir mücadele olduğunu savunan çirkin, Yaptığı yazılı açıklamada, “Yani diğer bir deyişle Türk Milletinin başta FATıHA olmak üzere tüm dualarını kimseden korkmadan, içinden değil haykırarak okuması içindi. ülkücüler bunun için ölüme besmeleyle gittiler, şehit oldular, mağdur oldular. Ama çok şükür BESMELE ile hırsızlık yapanlardan olmadılar. Bu konuda daha fazla konuşup yaraları tazelemek istemiyoruz. Dönem her iki taraftan gençlerin perişan olduğu dönemdir.” ıfadelerini kullandı.
 
 
 
“ülkücülerin yüzüne nasıl bakacaktır?”
 
 
 
Başbakanın sözlerinin gerçek karşılığı Türk Dil Kurumu’nda fazlasıyla vardır diyen Hatay Milletvekili çirkin, açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi, “Ancak bunlara başvurup başbakan seviyesine düşmek istemeyiz. Yalnız kendisine bir soru sormak istiyoruz; Varsayalım Başbakan arada bir de olsa doğru söylüyor. Yolunu kestiğini söylediği insan, Fatiha’yı okuyunca dönüp doğru mu diye sorduğu insan da ülkücü değil midir? Başbakan bunu hiç aklına getirmiş midir acaba?
 
 
 
Allah yolunda kurban olan şehitlerimizin elleri, hak dünyada Tayyip Erdoğan’ın iki yakasında olacaktır. Bir insan iki para oy için bu kadar alçalabilir mi? Hele yüzde 50 oy almış bir başbakan? Allah yolunda tekbirlerle şahadete uğurlanan binlerce millet evladıyla alay etmek hangi Müslüman evladının ağzına yakışmaktadır?
 
 
 
Sayın Başbakan oylarına talip olduğu ülkücülerin yüzüne nasıl bakacaktır?
 
 
 
Sayın Başbakana tavsiyemiz haddini bilmesidir. Oy toplayacak daha onurlu yollara dönmesidir. Milletimizin AKP’ne oy veren yüzde 50’sine bir çift lafımız var;
 
 
 
ülkücüler olarak biz siz inancınızı rahat yaşayasınız, başınızı kaldırdığınızda bayrağınızı görebilesiniz, uşak olmayasınız için şehit düştük, gazi olduk ve daha nice mağduriyetler yaşadık. Bu gün şehit düşen asker ve polislerimiz gibi.
 
 
 
Bunların hepsini size helal ediyoruz. Ve oy başta olmak üzere hiç bir karşılık beklemiyoruz.
Ama şunu bilin ki oy verdiğiniz Sayın Başbakanımız bize bu zehirleri saçarken, bu iftiraları atarken gücü sizden almakta. Sizi yüce Allah’la baş başa bırakıyoruz. Elinizi vicdanınıza koyun. Bizim yüce milletimizden tek arzumuz budur.” 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir