İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ulu Önderimizi Andık…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 72. yılında tüm yurtta olduğu gibi Antakya’da düzenlenen törenle anıldı.
 
Cumhuriyet Alanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende, saat 09.05’de sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
 
Saygı duruşunun ardından ıstiklal Marşı okundu, göndere çekilen bayrak yarıya indirildi. Törene Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay M. Semih Erdoğan, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, askeri erkân, gaziler ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
VALı LEKESıZ: EMANET ETTığıNıZ CUMHURıYET, ıLELEBET YAşAYACAK
Törende anıt şeref defteri Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz tarafından imzalandı.Vali Lekesiz anıt defterine duygularını şöyle aktardı: “Aziz Atam, aramızdan ayrılışının 72. yıldönümü münasebetiyle, yüreğimizde hiç eksilmeyen o eşsiz sevgimiz ve sizin gibi büyük bir lidere sahip olmanın verdiği gururla bir kez daha huzurundayız.
 
Kısa hayatınıza sığdırdığınız büyük başarılarla Türk milletinin bağrında taht kurdunuz, dünya milletlerine örnek oldunuz. Büyük devlet adamlığınızın yanı sıra bu güzel hoşgörü ve barış kenti Hatay’ın anayurda katılışında izlediğiniz politika, diplomatik dehanızın en güzel örneğidir.‘En büyük esrimdir’ dediğiniz Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olarak huzurunda söz veriyoruz; büyük bir güven duygusuyla bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyet, ilelebet yaşacaktır.Türk milletine bağışladığınız tüm değerler için sonsuz saygı, minnet ve şükran duyuyor, manevi huzurunda saygı ile eğiliyoruz”.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir