İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uluslararası Tıp Çalıştayı…

Mustafa Kemal üniversitesi’nde Tıp eğitimi ve halk sağlığı konularında uluslararası çalıştay düzenleniyor. çalıştay 30 Ekim-1 Kasım 2009 tarihlerinde Tayfur Sökmen kampüsünde yapılacak. çalıştaya başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinden 10 ve Türkiye içinden de yaklaşık 10 olmak üzere toplamda 20’nin üzerinde konularında uzman ve deneyimli konuşmacı katılacak. Konuşmacılar arasında Avrupa Komisyonu (EC)’ ndan Ettore Deodato, Avrupa Tıp Birliği (EMA) Başkanı Dr. Vincenzo Costigliola, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Derneği Başkanı ve Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Hikmet Pekcan, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Erasmus Program Koordinatörü ılyas ülgür, Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.ıskender Sayek, ıstanbul Tarım ıl Müdürü Ahmet Kavak ve diğer konu uzmanları bulunuyor.
çalıştay “Healş Bridges Across şe Bhosphorus 2 (HBAB2)” başlığı altında Almanya’da bulunan “Institut Arbeit und Technik” ile işbirliği içinde hazırlanıyor. çalıştay aynı isimle 2008 yılında Almanya’da yapılan bir çalıştayın devamı şeklinde olup, çalıştayın ikincisi Antakya’da Mustafa Kemal üniversitesi’nde yapılacak olup üçüncüsü 2010 yılında Almanya’da yapılacak.
çalıştayla ilgili olarak Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof.Dr.şerefettin Canda yaptığı açıklamada üniversitenin yurtdışında tanıtımı açısından bu tip toplantıların çok önemli olduğunu bu sebeple bu tip toplantılara önem verdiklerini, bu toplantı sayesinde Tıp Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin konularında uzman ve deneyimli öğretim elemanlarını dinleme ve bu akademisyenlerle tanışma imkanı bulacaklarını bunun ileriki yıllarda ortak araştırma çalışmaları şeklinde olumlu sonuçları olacağını belirtti.
çalıştay 30 Ekim Cuma günü açılış yemeği ile başlayacak, 31 Ekim Cumartesi tüm gün ve 1 Kasım Pazar günü öğleye kadar sunumlarla devam edip öğleden sonra Antakya gezisi ile son bulacak. Konferansla ilgili detaylı bilgi Rektörlük Dış ılişkiler Birimi’nin http://dib.mku.edu.tr/en/hbab2.htm adresli internet sayfasından alınabilir.     

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.