İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üniversiteli’ ler Erbakan’ la Buluşacak…

Anadolu Gençlik Derneği Milli Görüş’ün 40. yılı kutlamaları kapsamında 140 üniversiteden 35 bin genci şahlanış Töreni vesilesiyle Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile buluşturmayı hedefliyor.
 
140 üniversiteden 35 bin genç bir araya geliyor
Milli Görüşün 40. Yılı kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyecek olan Milli Görüş kuruluşlarından Anadolu Gençlik Derneği 25 Ekim Pazar günü Saat: 13:00’te Ankara Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezinde 140 üniversiteden 35 bin gencin katılımı ile büyük bir şölen düzenleyecek.
üniversite gençliği programa onur konuğu olarak katılacak olan Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile muhteşem bir buluşma yaşayacaklar. Programda mehteran ve spor gösterilerinin yanı sıra ezgileri ile ömer Karaoğlu ve Eşref Ziya Terzi programa renk katacaklar. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez üniversite Komisyon Başkanı Salih Turhan çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını belirterek tüm gençlerin bu muhteşem buluşmaya davetli olduğunu belirtti. Turhan, bu programla ayrıca 140 üniversitenin gençlerini birbirleri ile tanıştırmayı amaçladıklarını söyledi.
 
Tongüç: AGD Milli Görüş ruhunu taşıyor
AGD Genel Başkanı ılyas Tongüç ise bu büyük program ile üniversite Gençliğini Liderleri ile buluşturmayı hedeflediklerini belirterek “Amacımız bu ülkenin istikbali olacak gençliğimizi, 40 yıl boyunca bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle çalışan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’la buluşturmaktır.”diye konuştu. Bu buluşmanın AGD açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Tongüç, “Bizler bu programla Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın başlattığı hareketin bir parçası olduğumuzu ve bu yoldan sapmayacağımızı belirtmek istiyoruz.”dedi. Erbakan’ın hayatında ve düşüncelerinde gençliğin istifade edecekleri oldukça mühim manalar bulunduğunu dile getiren Tongüç, “Milli Görüş, bu ülkenin refah ve huzurunun teminatıdır. AGD ise Milli Görüş ruhu taşımaktadır. Bu ruhu canlı tutmak bizim görevimizdir.”şeklinde konuştu. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir