İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ünlü Kemancı Cihat Aşkın Antakya’da

Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği (DMK) sezonu muhteşem bir konserle açıyor. Konuya ilişkin bir açıklama yapan DMK Başkanı Tülin ERDURAN;“Günümüzün önde gelen yorumcularından ıstanbul Teknik üniversitesi ve Türk Müziği Devlet Konservatuarı öğretim üyesi Prof. Dr. Cihat Aşkın’ ın kemanına, piyanoda ıstanbul üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim elemanı Dr. Gülden TEZTEL’ in eşlik edecek.” Dedi.
7 Ekim 2009 çarşamba günü 20.00’ de Hatay Kültür Merkezi’ nde gerçekleşecek konserle ilgili DMK Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Erduran yaptığı konuşmada; Cihat AşKIN gibi bir sanatçıyı Antakya’ da dinlemenin kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu vurguladı.
Erduran; yurtdışında ve ülkemizde birçok resitalde birlikte çalan Cihat AşKIN ve Gülden TEZTEL’ in 7 Ekim akşamı Hatay Kültür Merkezi’ nde verecekleri konser programının seçkin örmeklerle bezendiğini, bunlar arasında Cihat AşKIN’ ı kitlelere ulaştıran  “Minyatürler” adlı albümden bazı eserlerin de mevcut olduğunu, söyledi.                                                                                                                                         Buarada konser biletleri ve ayrıntılı bilginin dernek üyelerinden, Defne Opet ve 0 536 600 61 81 numaralı telefondan alınabileceği bildirildi.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.