İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üstün Hizmet ödülü Sabuncu’nun…

Türkiye Büyük Millet Meclisi eğitime büyük desteklerde bulunan ayrıca mal varlığını Milli Eğitim Vakfına devreden Antakyalı hayırsever Bedi Sabuncu’ya “TBMM üstün hizmet ödülü” verilmesinin kararlaştırdı. TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın Başkanlık ettiği TBMM başkanlık divanının geçtiğimiz haftaki toplantısında TBMM onur ödülü ve üstün hizmet ödülüne layık görülenlerle ilgili değerlendirme yapılıp sonuçlar açıklandı.
 
Sonuçlara göre, Meclisin en prestijli ödülü olan 2009 Yılı Onur ödülü’ne ülkemizin yetiştirdiği tarihçi, yazar ve bilim adamı Prof. Dr. Kemal Karpat layık görülürken, 2009 Yılı üstün Hizmet ödülü’ne ise aday gösterilen 160 kişi, dernek ve vakıf aday arasından 6’sı dernek ve vakıf, 62’si şahıs olmak üzere toplam 68 sivil toplum örgütü ve şahısa ödül verilmesi kararı alındı. TBMM Başkanlık divanı kararına göre, bu kişiler arasında Hatay’dan aday gösterilen Antakyalı hemşehrimiz hayırsever Bedi Sabuncu TBMM üstün hizmet ödülüne layık görüldü.
 
TBMM Başkanı Köksal Toptan değerlendirme sonucunda şu mesajı yayınladı: “Bu ödüller gösterdik-leri özverili, başarılı ve yararlı çalışmalarıyla ülkemize önemli katkılarda bulunan değerli kişi ve kurumlara, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin milletimiz adına teşekkürüdür. Yine bu anlamlı ödüller, ülkemize eğitim, sağlık başta olmak üzere çeşitli alanlarda hizmet eden fedakar insanlarımıza gönül borcunun, minnet duygularının bir ifadesidir. Milletimizi temsil eden Yüce Meclisimiz, bu ödülleri halkımız adına büyük bir gururla vermektedir. ödül alanları yürekten kutluyor, saygı ve sevgilerimi iletiyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir