İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uyuşturucu Okullarımıza girmesin!..

öğrenci velilerinin polis tarafından okul önlerinde alınan önlemlerin artırılmasına yönelik talepleri kısa sürede cevap buldu. Velilerin önlemlerin arttırılması taleplerinin yazılı basında haber olması ve şok Grup Radyoları; 92.5 Radyo şok, 96.2 Asya Radyo ile 98.5 Melodi fm’ de sürekli dillendirilmesi üzerine Emniyet Güçleri harekete geçti. Antakya’da faaliyet gösteren 17 lise yönetimiyle görüşerek okullarında uyuşturucu ile ilgili bir sıkıntıları olup olmadığı araştırdı. Bu konuda, okul yönetimlerinden gelen ‘Bu alanda bir sorun yok’ cevabıyla rahatlayan Emniyet Güçleri, konunun hassasiyetinin farkında olduklarını ifade ettiler.

Haberi manşetine taşıyan meslektaşımız özyurt Gazetesi haber ekibiyle görüşerek konuya ilişkin geniş bilgi veren Emniyet ilgili birimi, “Bu konuda ciddi çalışmalarımız var. Uyuşturucunun okullarımıza girmemesi için öncelikle risk gruplarını araştırdık. Nerede ekilir, nasıl piyasa sürülür, kimler tarafından sürülür şeklindeki araştırmamız sonucunda başarılı operasyonlar gerçekleştirdik. Emniyet Müdürlüğü, Jandarma, Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa çalışmalara imza attık. Kırsalda Jandarma, şehir merkezinde polis, operasyon üzerine operasyon yaparak uyuşturucu ile mücadele ettik. çok başarılı sonuçlar aldık.” dediler.

Sokak Satıcıları teker teker yakalanıyor…

2010 yılı ilk altı ayında il merkezinde toplam 200 operasyon yapıldığını açıklayan Emniyet yetkilileri, bu operasyonlar sonucunda 378 kişinin yakalanarak gözaltına alındığını ve haklarında yasal işlem gerçekleştirildiğini söylediler. Bir bölümü şehir dışından olan sokak satıcılarına göz açtırmadıklarını belirten yetkililer, il genelinde ise 2010 yılının ilk altı ayında toplam 426 operasyon yapıldığını ve bu operasyonlar sonucunda 741 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını söylediler.

Aynı anda bazen 15 olayı özellikle okullara yönelik uzman ekipler kurulduğunu, okul idaresi yanı sıra içerden irtibatlı elemanlarıyla okullara dadanmak isteyen şahısların anında etkisiz hale getirildiğini söylediler. ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ın bu konuda oldukça hassas olduğunu söyleyen adının açıklanmasını istemeyen yetkili isim, yerel eylem planı çerçevesinde alınan her kararı titizlikle uygulamaya koyduklarını belirtti.

Aileler rahat olsun…

Anne ve babaların bu konudaki duyarlılıklarını ve hassasiyetlerini anladıklarını anlatan yetkili, “Velilerimiz rahat olsunlar. Okullarımızda gerekli olan tüm önlemler alınmıştır. Uyuşturucu, asayiş, trafik konusundaki her türlü önlem alınmış durumdadır. çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onların üzerinden oynanacak her türlü oyunu bozmak bizim işimizdir. Velilerimizin kaygıları ve endişelerini anlıyoruz. Tüm Emniyet birimleriyle görevde olduğumuzu kimse unutmasın. çocuklarımız güvenli elerde. Bu konu ile ilgili kapılarımız velilerimiz başta olmak üzere okul idareleri ve toplumun diğer tüm katmanlarına her zaman açıktır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir