İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uyuyan Dev Uyandı…

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan ve özelleştirilen ıskenderun Limanı’nın özelleşmesi ile uyuyan devin uyandığını söyledi. Hatay Valisi Lekesiz GAP’ın çıkış kapısı olan ve Ortadoğu’ya en yakın limanda incelemelerde bulundu.
 
ıskenderun Kaymakamı Ali ıhsan Su, ıskenderun Liman Müdürü Cumhur öztürkler, Gümrük Muhafaza Başmüdürü ömer Ersan, Gümrük Muhafaza Müdürü Metin Erdal tarafından karşılanan Vali Lekesiz’e ıskenderun Liman Müdürlüğünde brifing verildi.
Vali Lekesiz ıskenderun Kaymakamı Ali ıhsan Su, ıskenderun Liman Müdürü Cumhur öztürkler, Gümrük Muhafaza Başmüdürü ömer Ersan ve Gümrük Muhafaza Müdürü Metin Erdal ile birlikte ıskenderun Liman sahasını da gezerek incelemelerde bulunan Vali Lekesiz, limanın bölge ekonomisine önemli katkı sağlayacağını söyledi.
 
ıskenderun Limanı’na konteyner terminalinin kurulması ve limana yapılan yatırımlar ile bölgenin çekim merkezi haline geleceğini, ekonomik yönden canlanacağını ve uyuyan devin uyanacağını söyleyen Vali Lekesiz, “Demir çelik sektörünün yanı sıra ıskenderun’da deniz taşımacılığı ve liman hizmetlerinde de önemli derecede artış olacak, Limanın özelleşmesi ile 750 bin metre kare olan Liman sahasının her köşesi cıvıl cıvıl işler hale gelecektir.” dedi.
 
ıskenderun Limanı’nın lojistik merkez haline geleceğini sözlerine ekleyen Vali Lekesiz, ıskenderun Limanı’nın Doğu Akdeniz’in dünyaya açılan kapısı olacağını belirterek, “Bölgemizde, limanın daha aktif çalışması ile ekonomi canlanacak, işsizlik azalacak.
 
Deniz taşımacılığı, uluslar arası rekabet eden sektörler başta olmak üzere en düşük taşıma maliyeti olan bir sektörle dünya rekabetinde geri kalmaması için deniz taşımacılığı bir ulaşım sektörüdür ve ıskenderun Limanı da özelleştirilmesi ve gerekli yatırım ile bu uluslararası taşımacılıkta önemli bir yere geleceği inancındayım.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir