İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Domuz Gribi’ne karşı uyardı…

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, dünyayı tehdit eden “Domuz Gribi”ne karşı vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulundu.
 
Vali Miroğlu, yaptığı yazılı açıklamasında, zorunlu haller dışında salgının yaşandığı bölgelere olan seyahatlerin ertelenmesi gerektiğini belirterek, “En etkili önlem el yıkamadır. öksürürken ya da hapşırırken ağız ve burnunuzu tek kullanımlık mendil ile kapatın ve mendili atın. özellikle hapşırma ya da öksürme sonrasında ellerinizi su ve sabunla yıkayın.
 
Alkol bazlı el dezenfektanları kullanılabilir. Hastalığın başlıca insandan insana, hapşırma, öksürme gibi yollarla bulaştığı düşünüldüğünden hasta kişilerle temastan kaçınmak uygun bir korunma yöntemidir. Kirli ellerle gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza dokunmak buradaki virüslerin elleriniz yoluyla yayılmasına neden olabilir. Bol sıvı gıda tüketin, iyi beslenin, dinlenmeye dikkat edin” dedi.
 
Miroğlu, vatandaşların konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi Alo184 Sağlık hattından ve www.grip.saglik.gov.tr adresinden alabileceklerini kaydetti.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir