İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Lekesiz ılçe Toplantılarında…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, ilçe toplantıları kapsamında Samandağ ilçesinde kurum müdürleri ile bir araya geldi.

 

 

 ılçede yürütülen çalışmaları yerinde izlemek, kurumların 2010 yılı hedeflerinde ulaştığı noktayı görmek, 2011 yılında yapılacak çalışmalara ilişkin işbirliği ve koordineyi sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıda, kurumların faaliyetleri vatandaşların da katılımıyla değerlendirildi.  

 

 

Kamu yönetiminde katılımcılık, hesap verilebilirlik ve vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile gerçekleştirilen ve ilçeler adına büyük önem taşıyan toplantıya, Jandarma Komutanı J. Alb. Vedat çolak,ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, kurum ve kuruluşların müdürleri, ıl Genel Meclisi üyeleri, Samandağ Belediye Başkanı, belde belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

 

 

 

 Toplantının açış konuşmasını yapan Samandağ Kaymakamı Süleyman özçakıcı, toplantıda ilçenin gelişim stratejisi için ihtiyaçların dile getirileceğini, Samandağ’ın önceliklerinin belirlenerek kurumların bu önceliklere ilişkin kaynakları ne şekilde kullanacakları konusunda değerlendirmenin, bizzat hizmetlerden yararlanacak olan vatandaşların katılımı ile birlikte yapılmasının önemli olduğunu, bu sayede uygulamadan önce varsa aksaklıklara müdahale edilebileceğini vurguladı. 

 

 

Vali Lekesiz ise, toplantıların, katılımcı yönetimin hesap verebilirliği ve saydam bir yönetim anlayışını güçlendirmek amacıyla düzenlendiğini hatırlatarak, “Toplantıyı, sizlerden çok şeyler öğrenmemiz ve sizlerin de ilçenizde kamu tarafından yapılan hizmetlerle ilgili bir bütün halinde gelişmeleri izleme, öğrenme, varsa sorunları, talepleri ve şikayetleri gündeme getirme fırsatı bulmanız açısından önemli buluyorum” dedi.  2010 yılında pek çok alanda hep beraber koşturduklarını ifade eden Lekesiz, “Dünya koşuyor. Dünyanın koştuğu yerde, ülkemizin durması mümkün değil.

 

 

 

Türkiye’nin koşması için illerimizin koşması, illerimizin koşması için bu ilde görev yapan tüm aktörlerin koşması lazım.  2010 yılında insanın mutluluğunu esas alan insan merkezli bir yönetim anlayışı içerisinde tüm kurum ve kuruluşlarımız çaba sarf ettiler.

 

 

 2011 yılında da bu çabayı daha da iyileştirerek devam ettireceklerine olan inancım tamdır.” diye konuştu.  ınsanların sorunlarının her zaman var olageldiğini ifade eden Lekesiz, “önemli olan birlik ve beraberlik içerisinde bir irade ortaya koymak ve bu sorunlara birlikte çözüm üretebilmektir.” diye konuştu. 

 

 

 Daha sonra kurum amirleri,  2010 yılında yaptıkları faaliyetleri ve 2011 yılı hedeflerini anlattılar. Vatandaşlar ise toplantıda sorunlarını dile getirme, taleplerini iletme fırsatı buldular.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir