İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Lekesiz’den Kutlama…

Kadınların eşitsizliklere ve ayrımcılığa karşı sürdürdükleri mücadelelerin, birlik ve dayanışmalarının simgesi olan 8 Mart tarihi, Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır.
 
 
 
Kadınlar, toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren en önemli öğedir, toplumun temel taşıdır. Annelik gibi kutsal bir ayrıcalığa sahip kadınlarımız, aileleri, toplumumuz ve milletimizin geleceği açısından son derece önemli varlıklardır.
 
 
Hayatın her alanında sağlanacak eşitlik ve insan hakları kavramı şüphesiz ki sadece kadınlar için değil, erkekler için de dünyayı daha yaşanılır bir yer haline getirmektedir. Ama özellikle kadınlarımızın bu haktan mahrum bırakılmamaları, daha sağlıklı bir toplum ve daha sağlıklı bir geleceğin de birinci şartıdır.
 
 
Cumhuriyetin en önemli kazanımlarından biri de, Türk kadınının, seçme ve seçilme hakkı elde etmesi başta olmak üzere sosyal ve kültürel alanda kendisine daha fazla yer bulmasıdır. ülkemizde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma yolunda atılmış önemli bir adımdır.
 
 
 
Gerek iş hayatında gerekse toplumun tüm kesiminde varlığını kabul ettiren kadınlarımızın, toplumumuz ve geleceğimiz açısından büyük önem arz ettiği, onların her konuda bilinçlenmelerinin daha umutlu yarınlara ulaşmamızda büyük rol oynayacağı unutulmamalıdır.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir