İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Lekesiz’e Ziyaret…

Hatay Vergi Dairesi Başkan Vekili Harun Dumlu, 21-27 şubat tarihleri arasında kutlanmakta olan vergi haftası etkinlikleri kapsamında, Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
 
 
Hatay Vergi Dairesi Başkan Vekili Dumlu, kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, vergi dairesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.Dumlu, etkinlikler kapsamında vergi bilinci konusuna bir kez daha vurgu yapılacağını ifade ederek, ‘Bilindiği üzere vatandaşların beklediği hizmetler toplanan vergilerle gerçekleşmektedir.
 
 
Hatay da bu hizmetlerden ümit ediyoruz nasibini fazlasıyla alacaktır. Vatandaşlarımızda da vergi bilincinin daha da artacağını düşünüyoruz.’dedi.Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ise, Devletimizin vergi ile ilgili temel politikaları doğrultusunda çaba sarf eden tüm çalışanlara teşekkür ederek, çalışanların ve mükelleflerin vergi haftasını kutladı.
 
Vali Lekesiz, Devlet kavramının var olduğundan beri vergi kavramının da var olduğunu ifade ederek, ‘Devletin, savunma, adalet, güvenlik, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi yapması gereken görevleri vardır. Başta bunlar olmak üzere Devletin olmazsa olmaz kamu hizmetleri vardır.
 
 
 
Bunları belli bir kalitede yürütebilmesi için de Devletin düzenli bir gelire ihtiyacı var. ışte bunların başında vergi gelirleri gelir. Dolayısıyla vergi gelirlerinin adaletli olması, kalkınmanın dengeli şekilde sağlanması ve geniş bir tabana yayılması fevkalade önemlidir.’dedi.
 
ılimizin 2010 yılı içerisinde toplam vergi gelirleri açısından 81 il içerisinde 9. sırada olmayı başardığını ifade eden Lekesiz, zaman içerisinde çok daha ön sıralara gelebilmeyi ümit ettiğini kaydetti.      
 
 
 
ılimizde vergi, ihracat ve istihdam konusunda derece yapan başarılı işadamlarına ödül vermek üzere 25 şubat 2011 Cuma günü saat 15.30’da tören düzenleneceğini de hatırlatan Lekesiz, bunun, toplumsal moral ve motivasyonun yükselmesinde, iş dünyasının dinamik yapısına yeni bir dinamizm anlayışının oluşmasına katkıda bulunacağını söyledi.
 
 
Lekesiz, vergi haftasının çok geniş kesimlere ulaşacak ve vergi bilincini yerleştirecek şekilde verimli geçmesi dileğinde bulundu

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir