İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Lekesiz’in Havra ziyareti…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ile birlikte Havra’yı ziyaret ederek Musevi vatandaşların Hamursuz Bayramı’nı kutladı.
Vali Lekesiz’in Havra ziyaretine Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vali Yardımcısı Akgün Corav, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ile ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu eşlik etti.
Antakya Musevi Cemaati Başkanı şaul Cenudioğlu, tarafından Havra girişinde karşılanan Vali Lekesiz ve beraberindeki heyet, Musevi vatandaşlarımızın Hamursuz Bayramı’nı kutladılar.Vali Lekesiz; Musevi vatandaşların bu güzel bayram günlerinde beraber olmayı istediklerini belirterek, ”ılimizde farklı din ve etnik kökenden insanlarımızın binlerce yıldır tasada, kederde, kıvançta birbirlerine yaslanmalarını, acılarını ve sevinçlerini paylaşmalarını göstermesi açısından bu tablo oldukça memnuniyet vericidir.
Heyette yer alan arkadaşlarıma Musevi vatandaşlarımızın bayram günü dolayısıyla sevinçlerini paylaştıkları için teşekkür ederken, daha nice bayramlara sağlık ve huzur içerisinde erişmeyi diliyorum.” açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir