İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali, Sistemi Bozmakta Zorlanıyorum…

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, bazı yerlerde sağlıksız okul yapılaşmaları bulunduğunu söyledi. Vali Miroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı dolayısıyla ıstiklal ılköğretim Okulu 8-A öğrencisi Büşra Solmaz’ı temsili vali olarak kabulü sırasında, Hatay’da hiç hesap yapılmadan okulların yapıldığını vurguladı.
 
16 derslik ihtiyaç olunan yere 4 derslik yapıldığını, bunun normal olmadığını belirten Miroğlu, şöyle konuştu: “ılimizde sağlıksız okul yapılaşmaları bulunuyor. öyle bir sistem oturmuş ki, bozmakta da zorlanıyorum. Her yerde böyle bir kültür oluşmuş, 10 yere ihtiyaç varsa, 2 yere yapalım ama o yerin tamamının ihtiyacını karşılayalım, diğerlerini daha sonra tamamlayalım. Bu yöntem doğru. Her yere başlayarak, eksik bırakmak doğru değil.
 
Ayrıca Hatay’da okullar kalorifersiz yapılıyor, bunu anlayamıyorum. Müstahdem yardımcı hizmetli konularında okullarda ciddi problemler var. 2007 yılında hiçbir ihale yapılmamış, sıfır ihaleyle geçirilmiş. 2008 de bunun için zorlandık, şu anda 11 aydır 2007 ve 2008’in ihtiyaçlarını bitirmeye çalışıyoruz. Bu yıl da yapacağız. 2009 yılı için 800 ile1000 arası derslik yapmayı planlıyoruz.” 23 Nisan Kkutlamalarında Bunları Konuşmalıydık Miroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramının 89. yıl dönümünü kutladıkları dönemde daha farklı şeyler konuşmaları gerektiğini belirterek.
 
“Maalesef fiziki binaların eksikliklerin yerine eğitimdeki kaliteden bahsetmek isterdik. Hala binaların fiziki yetersizliğinden bahsediyoruz. ınşallah bir-iki yıl içerisinde eğitimimizdeki kaliteyi konuşmaya başlarız” dedi. Miroğlu, ayrıca, Hatay’da güzel şeylerin de yaşandığını ifade ederek, “Türkiye genelinde Oyak ve Tübitak tarafından yapılan Matematik yarışmasında ıskenderun Tosçelik Fen Lisesi’nin birinci olması ilimiz için sevindirici olay. ınşallah diğer okullarda bunu elde eder, bu başarıları konuşuruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir