İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Validen Eğitime Büyük Önem…

   Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in ilimiz Hatay’a atandığını öğrenmesinin hemen ardından henüz Amasya’da görevliyken, ıl Milli Eğitim Müdürlüğünden bir temsilciyi Amasya’ya çağırttığı ve eğitim ile ilgili uygulamalara ilişkin bilgilendirdiği ortaya çıktı.
 
    Eğitim alanında Amasya ilinde büyük başarılara imza atan Lekesiz’in benzer uygulamaların Hatay’da da başarıyla yürütülmesi için böyle bir yola başvurduğu öğrenildi.
 
    ıl Milli Eğitim Müdürlüğü şube Müdürlerinden ısmail Alıcı’nın görevlendirildiğinin öğrenildiği Amasya ziyaretinde, Milli Eğitim Bakanlığının ilköğretim öğrencileri arasında düzenlediği “Bu Benim Eserim” adlı proje yarışması başta olmak üzere, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonluğunda yürütülen “Türkiye Okuyor” kampanyası, Milli Eğitim Bakanlığının “Haydi Kızlar Okula” ve okul öncesi eğitim çalışmalarıyla ilgili bilgilendirilen ve uygulamalarla ilgili pratik yapan ıl Milli Eğitim Müdürlüğü şube Müdürlerinden ısmail Alıcı’dan Amasya örneğinin ilimiz Hatay’a model oluşturması istendi.
 
   Eğitimde Hak Ettiğimiz Yere Taşınacağız…
 
 Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in ilimiz de göreve başlamadan 10 gün önce meydana gelen gelişme, eğitime gönül vermiş kitleleri sevindirdi.
 
  Görüşüne başvurduğumuz bazı vatandaşlar, Vali Lekesiz’in henüz Hatay’da göreve başlamadan önce yaptığı bu girişimin eğitime ne denli önem verdiğini ortaya koyduğunu söylediler. ılimiz Hatay’ın eğitim alanında Vali Lekesiz dönemi ile birlikte daha iyi yerlere taşınacağına inandıklarını belirten vatandaşlar, “Son SBS sonuçlarına göre Hatay’ın başarı ortalaması önceki yıllara göre düşük çıktı. Bu sonuç gösteriyor ki, eğitimde bir atılıma ihtiyaç var.” dediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.