İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Valilik ağzından yalan haber yapılıyor…

30.07.2010 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan “Vali’den tehditkâr açıklama.”, “Lekesiz: BDP’nin ziyaret zamanlaması yanlış!”, “BDP heyetine izin yok.”, “Vali, BDP girmeyecek dedi; giremedi.”, “Kamu düzenini sağlayabilmemiz için bu gösteriye asla izin vermeyeceğiz.” şeklindeki ifadeler, Hatay Valimiz tarafından yapılmamıştır.
 
Hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Valiliğimiz tarafından yapılmış olan basın açıklamaları bellidir. Ayrıca sözlü olarak da hiçbir basın yayın organına bilgi verilirken bu tür ifadeler Sayın Valimiz tarafından kullanılmamıştır. ılimizin ve ülkemizin huzuruna katkı sağlamaktan, sağduyudan uzak olan bu ifadeler üzüntü ile karşılanmıştır.
 
26.07.2010 Pazartesi günü ılimiz Dörtyol ilçesinde gerçekleştirilen hain saldırının ardından Valiliğimiz tarafından 26.07.2010, 27.07.2010, 28.07.2010 ve 29.07.2010 tarihlerinde gerekli basın açıklamaları yapılmıştır. Bu açıklamaların tamamı, halkımızın doğru bilgiye ulaşması ve bilgi kirliliğinden dolayı çıkabilecek gerginliklerin önüne geçilmesi amacı taşımaktadır.
 
Basın açıklamalarımızda belirtildiği gibi; BDP Genel Başkanı ve beraberindeki heyet ile ilgili karar, 5442 Sayılı ıl ıdaresi Kanununun 11/C ve ilgili diğer maddeleri gereğince tamamen bölgenin içerisinde bulunduğu şartlardan dolayı alınmış olup, tehditkâr ifadeler içermemekte ve Devlet nezaketine de dikkat edilmektedir.
 
ıçinden geçmekte olduğumuz bu hassas süreçte vatandaşlarımızın sağduyulu davranmaları, kışkırtıcı tavır ve yanlış bilgilere itibar etmemeleri ve her kesimin açıklamalarında dikkatli olmaları fevkalade önem arz etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir