İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Valilik’ten Kadınlara Mikrokredi…

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalıyla, bugüne kadar 54 kadına mikro kredi imkanı sağlandığını bildirdi.
 
Miroğlu, mikro kredi dağıtımı nedeniyle ıl özel ıdare ımar ve Kentsel ıyileştirme Müdürlüğünde düzenlenen törende, mikrokredi uygulamasının iş yapma düşüncesi olan, küçük bir başlangıç sermayesine ihtiyacı bulunan yoksul ve dar gelirli kadınlara imkan verilmesi açısından büyük önem taşıdığını bildirdi.
 
Kadınlarımız yalnız değil Miroğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanıma Vakfı imkanlarıyla verilen ve yaklaşık 3 ay önce başlayan uygulama kapsamında bugüne kadar 54 kadına kredi sağlandığını ve bunun olumlu sonuçlarının alındığını belirterek, ”Vakıftan yapılan yardımlarla yoksulluktan kurtulmak için kesin bir çözüm değil. ınsanları yardım edilir durumdan kurtarıp üretim yapmasını sağlamak gerekiyor. Mikrokredi uygulamasıyla amacımız, maddi durumu yetersiz ve iş yapabilen herkese ulaşarak kendi ayakları üzerinde durmasına katkı sağlamak. Kadınlarımız kendilerini asla çaresizlik içerisinde hissetmesin” dedi.
 
Krizi en fazla kadınlar çekiyor Miroğlu, tüm dünyada yaşanan ekonomik krizin sakıntılarının en fazla kadınların çektiğini, ancak mikrokredi uygulamasıyla onların da üretken bireyler haline getirilebileceğini kaydetti.
 
Mikrokredi şube Müdürü Serap Varoğlu da, bugüne kadar kentte 54 kadına toplam 27 bin 600 TL kredi verdiklerini, kredi sahiplerinin uygulama gereği geri ödemelerini de düzenli yaptıklarını kaydetti. Başaramayacakları şey yok ımkan verildiği takdirde kadınların başaramayacağı hiçbir güçlüğün bulunmadığını ifade eden Varoğlu, her zaman kadınların destekçisi olmaya devam edeceklerini kaydetti.
 
Konuşmaların ardından Miroğlu, iş kuran kadınlarla sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Törene, ışKUR ıl Müdürü Ahmet Bulanık, ıl özel ıdare Genel Sekreteri Muaffak özsoy katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir