İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Valilikten Zafer kutlaması…

Vali M. Celalettin Lekesiz yayınladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında bu tarihi günün Türk ulusunu umutsuzluğunun sona erdiği dönüm noktası olduğuna dikkat çekti.
 
Vali LEKESıZ, mesajında şöyle dedi: “Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, yokluklar içindeki Türk milletinin, ordusu ile birlikte yüce Atatürk önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır.
 
Kurtuluş Savaşıyla, yurdumuzu parçalamak isteyenler dize getirilmiş, Türk milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, savaşın kazanılmasında vatan sevgisinin sayısal güçten daha üstün olduğunu kanıtlamıştır. Bağımsızlık, egemenlik ve vatan sevgisi gibi kavramların yüceliğini dünyaya anlatan 30 Ağustos zaferiyle Türk Milleti için umutsuzluğun sona erdiği bir gün, özlemlerin düş olmaktan çıktığı, yurttaşlarımızın insan olmanın onurunu ve erdemini yaşadıkları yeni ve aydınlık bir dönem başlamıştır.
 
Savaş alanında tarih yeniden yazılırken, Türk Ulusunun gelişip güçlenmesinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajı verilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, büyük Atatürk’ün ilke ve inkılâpları doğrultusunda evrensel değerler ışığında gelişmesini sürdüren demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.” Vali LEKESıZ mesajının son bölümünde de; “30 Ağustos Zafer Bayramında, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere kurtuluş savaşının tüm kahramanlarını saygı ve rahmet ile anıyorum.
 
Bu vesile ile Hatay halkının ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyor, esenlikler diliyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir