İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vatan sağ olsun…

     şırnak’ın Küpeli dağı bölgesinde terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış el yapımı mayının patlaması sonucu şehit olan Komando Uzman çavuş Kürşad Can’ın (23), ıskenderun ilçesinde yaşayan ailesine acı haber ulaştı.
 
     Bolu 2. Komando Tugayı’nda komando eğitimi aldığı belirtilen 9 aylık Komanda Uzman çavuş Kürşad Can’ın ailesi yasa boğulurken, şehit evinin bulunduğu Modernevler Mahallesindeki sokak da bayraklarla süslendi. Vatan sağolsun Baba ocağına ateş düşen şehit Kürşad Can’ın babası Ebubekir Can, annesi Serpil Can ile lise öğrencisi tek kardeşi Tolga Can (17), yakınları tarafından güçlükle teskin edilmeye çalışıldılar.
 
      özel bir şirkette koruma görevliliğinden emekli baba Ebubekir Can, acı haberi, eve gelen askeri yetkililerden aldığını belirterek, ”Oğlum mesleğini seviyordu, çok başarılıydı. Oğlum yaşarken de ölürken de bizim gururumuz oldu.
 
      Daha çok gençti, evladıma doyamadım, vatan sağ olsun” dedi. Geçici görevle gitmişti şehidin amcası Osman Can da, yeğeninin 6 ay önce geçici görevle şırnak’a gittiğini belirterek, ”Yeğenimin, arazi taraması sırasında dağa tırmanırken tuttuğu bir kayanın oynamasıyla mayın patlaması sonucu şehit olduğunu öğrendik” dedi.
 
       Bugün toprağa verilecek Bolu Komando Tugayı’nda askerliğini tamamladıktan sonra girdiği uzman çavuşluk sınavlarını kazanıp burada komando eğitimi aldığı, 6 ay önce geçici görevlendirmeyle şırnak’a gittiği öğrenilen Komando Uzman çavuş Kürşad Can’ın cenazesi, dün şırnak’ta düzenlenecek askeri törenin ardından ıskenderun’a gönderildi.
 
    şehit Kürşad Can’ın cenazesinin, bugün Kaptan Paşa Camisinde öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından Karaağaç Asri mezarlığındaki şehitlikte toprağa verileceği öğrenildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir