İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vatandaş Valisiyle Birlikte Elele…

çevre ve Orman Bakanlığı’nın çevre bilincini toplumun tüm bireylerine yaymak ve bu bilinci yükseltmek amacıyla Ulus Meydanı’nda gerçekleştirdiği etkinliğe katılan Vali M. Celalettin Lekesiz, yüzlerce vatandaşın arasına girdi.
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz güvenlik endişesini bir kenara bıraktı ve öğrenci ağırlıklı halkın arasında karıştı. Korumaları ise bir bu yana, bir o yana koşuşturdu;ama Vali Lekesiz hiç oralı olmadı. Bir yandan yaşlı bir kadının derdini dinledi, diğer yandan bir çocukla ilgilendi. Kalabalık halkın arasında çoğu kere görünmez hale geldi.
HALK ONUN VALı OLDUğUNU ANLAYAMADI…
 Uzaktan bakıldığında Vali Lekesiz’i vatandaşların arasından fark etmek hiç mümkün değildi. Peşinden giden koruması da halkın arasında kaybolunca ortaya görülesi bir halk tablosu çıktı. Vali ile halkın el ele, birlikte aynı ortamı paylaşması gözden kaçmadı. Vatandaşların tanımadığı Vali Lekesiz’in, vali olduğunu öğrendiklerinde yüzlerindeki şaşkınlık ifadesi bir kat daha arttı. Bir valinin halkın arasında olmasına alışık olmayan vatandaşlar, Vali Lekesiz’e olağanüstü ilgi gösterdi. Etrafını saran vatandaşlar arasında kalan Lekesiz’in de tablodan memnuniyet duyduğu gözlendi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir