İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vatandaşlar Bilgilendiriliyor…

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansının eş finansman desteği ile Sosyal Güvenlik ıl Müdürlüğünce yürütülen “Sosyal Güvenlik Bilincinin Arttırılması ve Kayıtlı ıstihdamın Teşviki Projesi” ve 16-22 Mayıs 2011 Sosyal Güvenlik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında bilgilendirme faaliyetleri Arkeoloji Müzesi önünde açılan standla son hız devam ediyor.
 
 
 
Sosyal Güvenlik ıl Müdürü Mehmet Zülfi CAMKURT, “Vatandaşlarımızın sosyal güvenlik haklarından daha etkin yararlanmasını sağlamak ve bu anlamda sosyal güvenlik bilincini arttırmak  amacıyla tüm iletişim araçlarını kullanıyoruz. Bu anlamda çalışma hayatına atılmaya hazırlanan Meslek Liseleri, Meslek Yüksekokulları öğrencileri ile askeri birliklerde vatani görevini yerine getiren mehmetçiklerimize eğitimler verdik, her meslek grubuna yönelik bilgilendirme toplantılarımız sürekli devam ediyor.
 
 
önümüzdeki günlerde tarımsal faaliyetin yoğun olduğu ilçelerimizde geniş kapsamlı organizasyonlar düzenlenerek tarım sigortalılığı ve 4/b (tarım Bağ-Kur) hakkında bilgilendirme konferansları yapılacağız.
 
 
 
Açtığımız stantlarla hem kurumumuzun hizmetlerini tanıtıyoruz hem de vatandaşlarımızın Kurumumuzun işlemleriyle ilgili soru ve sorunlarını yüz yüze görüşmek suretiyle tespit edip,çözüm önerileri geliştirmeyi amaçlıyoruz. Standlarda, vatandaşlarımız en çok emeklilik ve yurtdışı borçlanmaları konusunda soru sormaktalar. Bizlerde bu konularla ilgili hazırladığımız kitapçıkları ve bilgilendirme broşürlerini vatandaşlarımıza veriyoruz. ” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir