İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Veremeyecek Hesabım Yoktur…

1. yılını değerlendirme toplantısına hasta olduğu halde katılarak, önündeki kabarık dosyayı toplantıya katılım gösterenlerle paylaşan Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakyalılara hizmet için gece boyu belediye binasında diğer mesai arkadaşlarıyla çalıştıklarını söyledi.
 
 
 Akşam saatlerinde Belediye binası önünden geçen herkesin belediye binasının ışıklarını yandığını görebileceğini ifade eden Başkan Savaş, “Biz akşam çalışıyor, gündüz saatlerini ise diğer sosyal içerikli işlere ayırıyoruz” dedi. Kendisine yöneltilen çok sayıda soruya sabırla cevap veren Savaş, “Belediye binası çatısı altında herkes dilediği soruyu sorabilir. Burası demokrasinin hâkim olduğu bir binadır. Siz soracaksınız biz cevaplayacağız. Hesabını veremeyeceğimiz bir tek şey yoktur ve hiçbir zamanda olmayacak” dedi.
 
 
PARAMIZI BOş HARCAMAYIZ… Kendisine üst geçitlerle ilgili yöneltilen bir soruya cevap veren Başkan Savaş, Sultan Sofrası önünde bir adet üst geçit yapımı düşündüklerini ancak yapılan araştırmalar sonrasında üst geçitlerin diğer illerde fazlaca kullanılmadığının tespit edildiğini söyledi. Bu nedenle oldukça pahalı olan bu projeye ara verdiklerini anlatan Savaş, “Paramızı boşa harcamayız. öyle bir lüksümüz yok. Biz bugün buradayız yarın yokuz. Ancak para halkın parasıdır. Vekâlete hıyanet olmaz. Para benim olsa belki hiç düşünmeden yapardım” dedi.
 
 
ANTAKYA’YI YENıDEN YARATACAğIZ…Paralı otopark ile ilgili yapılan eleştirilere de cevap vermeyi ihmal etmeyen Başkan Savaş, “Basın organlarının bazılarında haberler çıkıyor. ‘ıhaleyi verende Savaş, alanda Savaş’ diye. Bunlar bizi çok üzüyor. Ben Antakya Belediye Başkanıyım. Aynı zamanda ihaleyi alan ımar Limitet şirketinin de doğal başkanıyım. Kendi cebime giren, çıkan yok ki. Bu ihale Lütfü Savaş’ın kendisine mi verilmiş ki, böyle haberler yapılıyor. Kaldı ki kötü mü oldu? 115 milyar lira aylık geliri var belediyenin bu işten. Bunun dışında da tamamı Antakyalı 65 kişiye istihdam sağlandı. ımar limitet şirketi iflas etmişti. şirketi de iflastan kurtardık. Kötü ne var bunda anlamıyorum” dedi. Büyük düşünmeden büyük işlere imza atılamayacağını ayrıca anımsatan Başkan savaş, “siz Antakya’yı bir veya en geç iki yıl sonra görün. O zaman her şey bugünkünden de farklı olacak. Doğal gaz projemiz bitsin de üst yapıya geçelim. Antakya’yı yeniden yaratacağız” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir