İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yağışlar Yaşamı Olumsuz Etkiledi…

Hafta sonunda Antakya’ yı  etkisi altına alan  sağanak yağış, Antakya ve çevre belde yerleşim alanlarını olumsuz yönde etkiledi. Sağanak yağış dolayısıyla Antakya’ da Aksaray, Gazi, Elektrik, Bağrıyanık ve şirince Mahallerinde birçok ev ve işyerleri su baskınına uğradı. özellikle zemin katlarda bulunan ev ve işyerlerinde maddi hasarlar oluşurken, belediye ekipleri dün gün boyu su tahliyesi ve logor kapaklarını temizleme çalışmalarını gerçekleştirdi. Harbiye, Ekinci, Subaşı, çekmece, Narlıca, Maşuklu, Küçük Dalyan, Turunçlu beldelerinde de sağanak yağıştan dolayı birçok ev ve işyerlerinin su baskınına uğradığı öğrenildi
20 ev sular altında kaldı…
Pazar günü etkili olan sağanak yağış nedeniyle Altınçay Deresi taştı, yaklaşık 20 evi su bastı. Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz hafta sonunda etkili olan sağanak yağış nedeniyle kentte 24 saatte metrekareye 15.6 kilogram yağış düştü. Yaşamı olumsuz yönde etkileyen yağış, kent merkezinden geçen Altınçay Deresi’ nin taşmasına, Aksaray, Saraykent ve Aşağı Okçular mahallelerinde de yaklaşık 20 evin sular altında kalmasına neden oldu. Antakya Belediyesine ait itfaiye ve kanalizasyon müdürlüğü ekiplerinin, Pazar günü baskına uğrayan evlerde su boşaltma çalışmalarını ve tıkanan rögarları tazyikli suyla açma çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.
Toygarlı beldesinde yol çöktü…
Antakya’ya bağlı Toygarlı beldesi Gazipaşa mahallesinde bulunan cadde aşırı yağmurla gelen su nedeniyle çöktü. Geçtiğimiz Pazar günü şiddetli yağmur birçok yere zarar verirken, özellikle Toygarlı beldesi içinden geçmekte olan çınarlı ve Koçören köy yolunun tamamen çökmesine neden oldu.Tülel çayının taşması sonucu çöken caddeyi Köy minibüsleri kullanamazken, Toygarlı beldesinde bulunan öğrenciler de, okullarına tehlikeli olan diğer caddeyi kullanmayı sürdürüyor. Vatandaşlar, “Bu yolunun biran önce yapılmasını istiyoruz. Bilmeyen kişiler bu yolu kullanmak istiyor. üzücü bir olay olacağından dolayı çok korkuyoruz. Yetkililerin biran önce bu yola çare bulmalarını bekliyoruz” dediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir