İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yakında Kent ınsanının Hizmetinde

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentin muhtelif noktalarında belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. Savaş ayrıca Antakya Belediyesi’ne ait dış birimlere de ziyaretlerde bulundu.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
şehrin değişik noktalarında belediye tarafından gerçekleştirilen çalışmaları bizzat yerinde inceleyen ve denetleyen Belediye Başkanı Savaş, ilgili birim yetkililerinden yürütülen faaliyetler hakkında detaylı bilgiler aldı.
 
 
 
Başkan Savaş sabah ilk olarak Habib-i Neccar Dağı eteği ızmir Caddesi’nde yapım çalışmaları son aşamaya yaklaşan “ızmir Caddesi Sosyal Tesisleri’ni” inceledi. Buradan Bağrıyanık Mahallesi ıçme Suyu Terfi ıstasyonu’nunda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Savaş burada çalışanlarla sohbet etti, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Antakya’nın ıçme Suyu problemini 3,5 Km uzunluğundaki Antakya-Harbiye ıçme Suyu ısale Hattı’nı yenileyerek ayrıca Serinyol Su Terfi ıstasyon hattına jeneratör montesi ile birlikte kökten çözüme kavuşturduklarını ifade eden Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Hamdolsun şehrimizin içme suyu problemi kökten çözüme kavuşturulmuştur” dedi.
 
 
 
ızmir Caddesi Sosyal Tesisler Projesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Savaş, “Antakyalıların ailece ziyaret edebilecekleri, piknik yapabilecekleri, Antakya’yı kuşbakışı izleyebilecekleri, yoğun iş temposundan bir nebze de olsun uzaklaşarak dinlenip nefes alabilecekleri, sohbet edip çay-kahve içebilecekleri yepyeni bir mekânı daha kent insanının hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Antakya’nın yeni gözde mekânlarından biri olacak ‘ızmir Caddesi Sosyal Tesisleri’nin yapım çalışmaları son aşamaya yaklaştı. Habib-i Neccar Dağı eteklerinde ızmir Caddesi üzerinde inşa çalışmaları hızla süren tesis toplam 200 m² alan üzerine yapılıyor. Ailece mekânı ziyaret edecek vatandaşlarımızın Antakya’yı kuş bakışı izlemeleri amacıyla tesisin çevresi tamamen cam görünümlü olarak inşa ediliyor. Tesiste ayrıca oturma grupları, modern aydınlatma sistemi ve sosyal donatı alanları bulunuyor. çok kısa bir zaman sonra bu modern tesisi hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Memleketimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir