İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yanlış Politika

CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz: “Hükümetin izlediği yanlış Suriye politikası ile nakliyeciler kontak kapatmış, ihracatçılar, sanayiciler, turizmciler, sınır ticareti ile uğraşanlar iflasın eşiğine gelmiş çiftçilerin ürünleri tarlada kalmıştır”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Mehmet Ali Edipoğlu, Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Gaziantep Milletvekili Mehmet şeker, Adana Milletvekili ümit özgümüş ve Ali Demirçalı, Cilvegözü Sınır Kapısı’na giderek, Suriye’nin Bab-Al Hava Sınır Kapısından Türkiye’ye giriş yapmak için beklerken saldırıya uğrayarak tırları yağmalanan ve hayatlarını zor kurtaran tır sürücüleriyle bir araya geldiler.
 
 
 
“Bölgeyi Kaosa Sürüklüyorlar”
 
 
 
Heyet adına bir açıklama yapan CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz Hükümetin uygulamakta oyduğu yanlış Suriye politikası bölgemizi ve ülkemizi hızla bir kaosa doğru sürüklemekte olduğunu kaydederek, uygulanan yanlış politikalar sonrasında kentte faaliyet gösteren, nakliyeciler kontak kapatmış, ihracatçılar, sanayiciler, turizmciler, sınır ticareti ile uğraşanlar iflasın eşiğine gelmiş çiftçilerin ürünleri tarlada kalmıştır” dedi.
 
 
 
Hükümet izlediği yanlış Suriye politikası ile ekonomik faaliyetlerin durma noktasına gelmesi dışında, Hastanelerin, Suriye”den gelen sığınmacı ve silahlı gurupların hizmetine tahsis edildiğini ileri süren Eryılmaz, “ Ayrıca, Sınırlarımız, küresel güçler tarafından kullanılan ve nereden geldiği belli olmayan silahlı paralı militanların geçiş güzergâhına dönüştürülmüş, Serbest ticaret anlaşması askıya alınmış, vatandaşlarımız can güvenliğinden endişe eder hale gelmiştir.” Dedi.
 
 
 
“Görüntüler ınsanın Kanını Donduruyor”
 
 
 
Türk tır şoförlerine yönelik gerçekleştirilen saldırının ise bir terör saldırısı olduğunu vurgulayan Eryılmaz, “Bu saldırı neticesinde onlarca tırımız yakılmış ve birçok tırımızın malları da yağmalanmıştır. şoförlerimiz ise canını zor kurtarmıştır. Saldırıya uğrayan Türk şoförleri tarafından Bab Al-Hava Sınır Kapısında saldırı anında çekilen görüntüler insanı dehşete düşüren kanını donduran görüntülerdir” dedi. 
 
 
 
“ülkeyi, Küresel Güçlerin Oyuncağı Haline Getirdiler”
 
 
 
Bu saldırıyı gerçekleştiren, buna göz yuman ve destekleyen herkesin suç işlediğini dile getiren CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz, bu suçu işleyen ve yardım edenler hakkında derhal soruşturma açılması ve bunların cezalandırılması gerektiğini ifade ederek, “Bu ülke bir muz cumhuriyeti değildir. Hükümet izlediği politikalarla maalesef ülkemizi küresel güçlerin oyuncağı haline getirmiştir. 
 
 
 
ülke silahlı gurupların karargâhı ve eğitim alanı haline dönüştürülmüştür. Silahlı guruplar ülkemizi geçiş güzergâhı olarak kullanabilmekte ve istediği gibi cirit atabilmektedir. Hükümetin bu silahlı guruplarla ilişkisi ülkemizi terör guruplarına destek veren ve teröristlere yardım ve yataklık yapan bir ülke konumuna düşürmüştür. 
 
 
 
30 yıldır terör saldırısı altında olan bir ülke olarak Bu durum ileriki süreçte ülkemize büyük bir sıkıntı yaşatacaktır. Hükümetin bu yanlış politikası ulusal güvenliğimizi maalesef tehdit altına sokmuştur.” şeklinde konuşarak açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
 
 
“Bu Saldırılardan Hükümet Sorumlu”
 
 
 
“Küresel güçlerin taşeronluğunu yapan ve hükümet tarafından açıkça desteklenen silahlı guruplar; Türkiye”nin Ortadoğu’ya açılan ve can damarı olan Bab-el Hava sınır kapısını işgal ederek giriş ve çıkışları kapatmış ve her fırsatta Ortadoğu’ya yolcu taşıyan otobüslerimize ve vatandaşlarımıza saldırmakta, eşyalarına ve paralarına el koymaktadır. Bu saldırılardan, saldırıyı gerçekleştiren silahlı guruplara destek veren, koruyup kollayan başta başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti sorumludur.
 
 
 
“Hükümetin Açıklama Yapmaması Düşündürücü”
 
 
 
Siyaseten sorumlu olan hükümetin bu güne kadar konu ile ilgili açıklama yapmamış olması düşündürücüdür. Yerel yetkililerin “Bu saldırı kaçakçılar tarafından gerçekleştirilmiştir 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir