İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yardım sonunda gerçekleşti…

Antakya’da 1997- 2001yılları arasında meydana gelen deprem ve sel afetinden evleri zarar gören afet zadeler için TOKı tarafından yaptırılan 114 afet konutunun çekilişi yapılarak sahiplerine dağıtıldı.
 
Antakya Saraycık köyü mıntıkasında yapılan konutların kura çekilişine Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkan Vekili Aytaç Kınay, MKü. Rektörü Prof. Dr. şerafettin Canda, Hatay Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, bazı daire müdürleri ve konut sahipleri katıldı. Törende konuşan Hatay Bayındırlık ıskan Müdür vekili Mehmet Ziroğlu, Antakya’da 1997 yılında meydana gelen deprem ve ardından 1998 yılında ve 2001 yılında meydana gelen sel afetinde evleri zarar gören vatandaşlar için yaptırılan 114 afet konutunun anahtar tesliminin yapılacağını belirterek, “2 oda bir salondan oluşan ve 75 metre kare olan evler 47 bin 368 liraya mal olmuştur” dedi.
 
Kura çekimi tam kadro ile gerçekleşti…
 
Yapımı tamamlanan afet konutları Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkan Vekili Aytaç Kınay, MKü Rektörü Prof. Dr. şerafettin Canda ve Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu tarafından çekilerek hak sahiplerine evleri teslim edildi. Vali Lekesiz yaptığı çekilişte Nebihe Sönmez, Durmuş Sağlam ve Kazım çulha’nın evlerini çekerken, Kınay ve Rektör Canda, Lütfiye Toksöz ile Adnan Döşoğlu’nun kuralarını çektiler. Vali lekesiz konut sahiplerine, “Yeni yuvanız sizlere hayırlı uğurlu olsun. Allah ağzınızın tadını bozmasın. Güle güle oturun” dedi. Daha sonra konutlar hep birlikte gezildi.
 
Antakya Belediye Başkanı Savaş kurada neden yer almadı bilinmez ama gelecek seçimler için iyi bir reklamı kaybettiği bilinen bir gerçektir…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir