İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yarı final öncesi çarpıcı açıklamalar…

Moskova’da gerçekleşecek Eurovision şarkı yarışmasında ‘Düm Tek Tek’ parçası ile Türkiye’yi temsil eden Hadise Azerbaycan haber ajansı APA’ya özel açıklamada bulundu. Bugün yarı final elemelerine çıkacak olan Hadise Azerbaycan’dan 12 puan istedi. Herkesin ‘Hadise birinci olacak’ demesi nedeniyle kendisine nazar değdiğini söyledi.
 
 
Kendisini bir miktar iyi hissettiğini, ancak tamamı ile mutlu olmadığını kaydeden Hadise, “Yaşadığım sağlık sorunu nedeni ile herşeyden tam emin değilim. Bu akşam her şeyin daha iyi olmasını istiyorum. Bu işin ne kadar zor olduğunu anladım. 42 ülke yarışıyor ve 24’ü finale kalacak. Gerçekten performansım çok güzel değil.” dedi.
 
 
“Kendisine nazar mı?” değdiğinin sorulması üzerine Hadise, “Herkes Hadise birinci olacak diyor. Her tarafta ‘Düm Tük Tek’ şarkısı çalınıyor. Nazar değmiş olmalı. Yaşananları başka türlü izah edemiyorum. Ne olduğunu bilmiyorum. Kendimi kötü hissettim. Tüm bunlar negative olarak ruh haletime yansıdı. Ancak Allah’a olan inancımı kaybetmedim ve sonuçtan ümitliyim. Her şeyin güzel olacağına inanıyorum. Tüm ekiple birlikte sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
 
Azerbaycan’ı çok sevdiğini ifade eden Hadise, Azeri halkının kendini mesajlarla destekleyeceğinden emin olduğunu söyledi. Hadise, “Azerbaycan’dan bu gece 12 puan bekliyorum. Azeri ekibin de şarkısı çok güzel. Aysel ve Araş’ın da Türkiye’den 12 tam puan alacağını düşünüyorum.” temennisinde bulundu.
 
 
“AZERı ıLE EVLENEBıLıRıM”
 
 
Hadise kendine uygun bir eşin Azeri olması durumunda onunla evlenebileceğini söyledi. Hadise, “Elbette Azeri bir erkek de olabilir. Neden olmasın? Aşkın gözü kördür.” dedi. Sonuçtan emin olmadığını kaydeden Hadise şu tespitlerde bulundu: “Güzel bir gösteri sunabilirsek, finale ulaşırız. Daha fazla oy almak için güzel bir gösteri sunmalıyız. Rakipler konusunda birşey demiyorum. Hekes kendi performansını ortaya koyacak. Basit bir görüntü ve enerjik bir performans planladık. Tek hedefim ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Azerbaycan ilk beşte yer alabilir. Hollanda güzel söylüyor. ısveç’in de ilk beşte olabileceğini düşünüyorum.”
 
Azeri gazetecinin, “çoğunluk sizin kazanacağınızı tahmin ediyor. Zafere hazır mısınız?” sorusuna Hadise, “Siz benim moralimi yerine getirdiniz. Benim bugün keyfim yok idi. Sizin bu sözlerinizi duyunca bende bir umut doğdu. Zaferimi duyduğum an sevincimden kuş gibi oluyorum. Herşey Allah’a bağlı.” dedi. Hadise, “Uluslararsı şarkı yarışmasından sonra Azerbaycan’a gitmeyi çok isterdim. Azerbaycan’ı gezmek ve Bakü’de bulunmak. Orada konser vererek size olan sevgiyi kendi gözlerinizle görmek ve Azeri halkından alkışlar duymak. Bunlar çok güzel duygular. Beni bekleyiniz, mutlaka geleceğim.” sözü verdi.
 
 
Cihan

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.